Ponedjeljak, 28 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj u posljednjim sekundama ispustio pobjedu

Nogomet: Zmaj u posljednjim sekundama ispustio pobjedu

Nogometaši Zmaja u 9. kolu 3.NL-jug pred svojim su navijačima ugostili Slogu. Klub iz Mravinaca u Makarsku je došao pun samopouzdanja nakon velike pobjede nad Zadrom, te se istom ishodu nadao i podno Biokova. Zmaj je pak tjedan dana ranije u završnim minutama ostao bez boda u Metkoviću, pa je priliku za povratak pobjedama vidio upravo u utakmici protiv Sloge.

Na makarskom GSC-u okupilo se pedesetak navijača, koji su svjedočili tvrdoj i izrazito borbenoj igri na obje strane, a završilo je remijem. Prvo poluvrijeme bilo je siromašno prilikama, pa se tako na pogodak čekalo sve do 45. minute. Neposredno prije odlaska na odmor Vinko Šumelj sretno i spretno zabija za 1:0 vodstvo Zmaja. Fabjan Blažević povukao je kontranapad, nakon kojeg odlično uposlio natrčalog Šumelja, koji iz blizine trese mrežu Pelivana.

Nažalost u samoj završnici utakmice, u dubokoj sudačkoj nadoknadi, Andro Vuleta pogađa za 1:1 i spašava Slogu poraza. Primljeni gol u posljednjim sekundama bio je hladan tuš za Zmajevce, koji su zbog jedne neopreznosti ostali bez punog plijena.

Po završetku utakmice, trener Darko Vlatković za službenu Facebook stranicu Zmaja istaknuo je da iako su bili bez tri stožerna igrača (Vujčić, Rudelj, T. Blažević) odigrali odličnu utakmicu protiv vrlo dobrog protivnika. Još jednom su naučili kako se nogomet igra do posljednjeg sučevog zvižduka, a ne do isteka dodanog vremena.

-Sljedeći tjedan je nova utakmica, te se za nju idemo pripremiti najbolje što možemo, uz nadu kako će nm se oporaviti ozlijeđeni igrači i priključiti se treninzima, zaključio je Darko Vlatković. Zmaj se ovim remijem bodovno izjednačio s pretposljednjim GOŠK-om iz Dubrovnika, dok mu njegov sljedeći protivnik Omiš bježi dva boda. Utakmica na stadionu Anđelko Marušić-Ferata igra se za tjedan dana.