Utorak, 17 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj poražen u Biogradu

Nogomet: Zmaj poražen u Biogradu

Drugo kolo 3.NL-Jug nogometašima Zmaja donijelo je gostovanje u Biogradu na moru. Ekipa Primorca sezonu je otvorila domaćim remijem sa Zadrom, dok je Zmaj pred svojim navijačima došao do boda protiv Zagore (0:0).

Iako su novo prvenstvo otvorili na identičan način (remijima protiv dva najbolja kluba lige), Primorac je Makarane dočekao sa statusom favorita, a njega je na kraju i opravdao.

Utakmica u Biogradu na moru ponudila je puno zanimljivosti, a s 2:0 bolji su bili domaćini. Zmaj je dao sve od sebe da ponovi dobru igru iz prvog kola, ali ovaj put u tome nije imao uspjeha. Primorac je do vodstva stigao u 31. minuti, kada je mrežu gostiju pogodio Stefan Lazarevski. Makarani su pokušavali doći do izjednačenja i vratiti stvari na početak, no sve njihove nade ugašene su u 86. minuti. Domaći džoker s klupe Marko Gambiraža zabija za 2:0 i potvrđuje pobjedu Primorca.

Unatoč porazu, Zmaj nema previše razloga za nezadovoljstvo. Klub iz Biograda na moru posljednjih godina visoko kotira i protiv njega nikome nije lako izvući pozitivan rezultat.

Zmaj je prvim porazom u sezoni pao na 12. mjesto (jedan osvojeni bod), dok su Biograđani s tri osvojena boda došli na četvrto mjesto.

Priliku za prvu ovosezonsku pobjedu Zmaj će imati za tjedan dana, kada mu u goste dolazi povratnik u 3.NL-Jug, Val i Kaštel Starog.
D.Srzić/foto HRNK Zmaj, izvor: Facebook

PRIMORAC – ZMAJ 2:0
STADION: Gradski stadion Kazimir i Silvio
GLAVNI SUDAC: Ante Buzov (Solin)
DRUGI SUDAC: Ivan Taraš (Solin)
TREĆI SUDAC: Tomislav Pažanin
ČETVRTI SUDAC: Mario Jadrijević (Sinj)
DELEGAT: Mladen Hrga (Šibenik)
STRIJELCI: 1:0 Lazarevski (31′), 2:0 Gambiraža (86′)

NK PRIMORAC: Mate Stojanov, Bohdan Novikov, Dino Kulaš, Frane Bitunjac, Ante Toni Bačkov, Stefan Lazarevski, Luka-Mateo Živić, Luka Crnjak, Dmytro Ponomarenko, Mohammed Okechukwu Aliyu, Nikola Jurišić
KLUPA: Nino Andrić, Zinedin Mašić, Niko Matas, Karlo Vodanović, Marko Gambiraža, Duje Pešić, Šime Pešić

HRNK ZMAJ: Ilarion Tuhai, Lucas Vinko Tole, Marin Vujčić, Stipe Serdarević, Fabjan Blažević, Antonio Rudelj, Frane Urlić, Maksym Navrotskyi, Stipe Tokić, Stipe Sesar, Rino Škorlić
KLUPA: Vinko Šumelj, Ivano Raos, Toni Blažević, Bepo Franić, Ivan Gudelj, Matej Kraljević, Toni Borić