Ponedjeljak, 16 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj novu sezonu 3.NL-Jug otvorio remijem

Nogomet: Zmaj novu sezonu 3.NL-Jug otvorio remijem

Prošli vikend počela je nova sezona 3. NL-Jug.Nogometaši Zmaja u prvom kolu dočekali su kaštelanski GOŠK, a utakmica je završila remijem (2:2).

Posebno sadržajno bilo je prvo poluvrijeme u kojem su pala čak tri pogotka. Nastavak utakmice Zmajevci su dočekali s prednošću (2:1) te su se nadali da će na kraju doći do prve ovosezonske pobjede. Ipak, Kaštelani su u nastavku zaigrali nešto bolje te su Makarsku napustili s jednim osvojenim bodom.

Zmaj je odlično otvorio utakmicu te već u 11. minuti dolazi do rezultatske prednosti. Mrežu gostiju zatresao je Daniel Rašić. Bolju igru okrunili su drugim pogotkom, do kojeg su stigli u 35. minuti. Gol za povećanje vodstva zabio je Miro Kovačić, jedan od šestorice igrača koji su ovog ljeta stigli podno Biokova (osim njega klub su pojačali i Frane Urlić, Marko Misa, Miloš Lakušić, David Crnjac i Ante Maričić). Bio je to najbolji mogući debi za Kovačića i prava je šteta da nije zaokružen pobjedom.

U 37. minuti Kaštelani preko Ivana Maglice smanjuju na 2:1. Do kraja iznimno napetog i efikasnog prvog dijela nije bilo novih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo s 2:1 prednošću Zmaja.

Kada se činilo da će bodovi ostati u Makarskoj, gosti su uspjeli izjednačiti rezultat. Devet minuta prije kraja Ivan Kristijan Maretić pogađa za 2:2 i donosi GOŠKU važan bod na početku nove natjecateljske sezone.

Sljedeće kolo igra se ovaj vikend, a Zmaja čeka gostovanje na Podvornici (kod Neretvanca).