Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj i Val u sjajnoj utakmici podijelili bodove

Nogomet: Zmaj i Val u sjajnoj utakmici podijelili bodove

Odigrane su sve utakmice 3. kola 3.NL-Jug. Ona najbolja odigrana je upravo u gradu podno Biokova. Zmaj je pred svojim navijačima dočekao ekipu Vala, a dramatična završnica okončana je remijem (3:3).

Početak utakmice za Makarane je bio hladan tuš. U 4. minuti Ante Kunac pospremio je loptu iza leđa Tuhaia i Kaštelanima donio rezultatsku prednost. Bio je to veliki šok za domaću ekipu, koja se od istog nije uspjela brzo oporaviti. Dapače, u 31. minuti Karlo Udovičić, povisuje na 0:2 i gura Zmaja u velike probleme. Ipak, minutu prije odlaska na predah, Stipe Tokić smanjuje na 1:2 i vraća Makarane u utakmicu.

Drugo poluvrijeme ponudilo je sasvim drugačiju sliku. Zmajevci su u nastavak krenuli znatno angažiranije, a takav pristup vrlo brzo im se i isplatio. U 55. minuti Rino Škorlić zabija za 2:2 i stvari su ponovo na početku. Međutim, niti minutu kasnije, igračima Gorana Prolete uslijedio je novi šok. Leo Andrić pogađa za 2:3 i gosti još jednom dolaze do vodstva.

Kada se već činilo da bodovi idu u Kaštel Stari, dogodio se novi preokret. Domaćini su u 93. minuti izborili kazneni udarac, a siguran izvođač istog bio je Fabjan Blažević. Do kraja utakmice ništa se značajnije nije dogodilo te je završilo bez pobjednika.

Bio je to pravi spektakl u kojem su svi ljubitelji nogometa mogli uživati. Odlična utakmica puna uzbuđenja i rezultatske neizvjesnosti ponudila je vrlo dobar nogomet, a nakon svega viđenog, remi je možda i najpošteniji ishod.

Zmaj je drugim ovosezonskim remijem pao na 12. mjesto, dok je Valu ovo prvi osvojeni bod, što ga je svrstalo na 15. mjesto.
Igrači Gorana Prolete nemaju puno vremena za odmor. Dapače, već u subota čeka ih novi, ovaj put znatno teži izazov. Zmajevce očekuje gostovanje kod Zadra, koji i ove sezone puca na prvo mjesto.
D.Srzić/ foto HRNK Zmaj/MD

HRNK ZMAJ – HNK VAL 3:3 (1:2)
STADION: GSC Makarska
GLAVNI SUDAC: Josip Žeravica (Kaštel Sućurac)
DRUGI SUDAC: Piero Butorović (Split)
TREĆI SUDAC: Petar Mudrinić (Kašteč Novi)
ČETVRTI SUDAC: Paško Mandić (Bogdanovići-Prgomet)
DELEGAT: Renato Srna (Metković)

STRIJELCI: 0:1 Kunac (4′), 0:2 Udovičić (31′) 1:2 Tokić (44′), 2:2 Škorlić (55′), 2:3 Andrić (56′), 3:3 F. Blažević (93′)

HRNK ZMAJ: Ilarion Tuhai, Lucas Vinko Tole, Marin Vujčić, Stipe Serdarević, Toni Blažević, Fabjan Blažević, Frane Urlić, Maksym Navrotskyi, Stipe Tokić, Stipe Sesar, Rino Škorlić
KLUPA: Nikola Radić, Vinko Šumelj, Ivano Raos, Antonio Rudelj, Ivan Gudelj, Marin Romić
TRENER: Goran Proleta
HNK VAL: Radislav Tanashchuk, Domagoj Poljak, Zvonimir Suman, Jure Ćavar, Tomislav Dadić, Karlo Udovičić, Leo Andrić, Toni Mršić, Ante Kunac, Vjeko Šemiga, Antonio Živković
KLUPA: Niko Koc, Mateo Kojadin, Ivan Šimleša, Duje Livaja, Niko Rapić, Lovre Grubišić, Ante Vicković
TRENER: Ivan Pudar