Ponedjeljak, 16 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj dva puta vodio, na kraju ostao bez bodova

Nogomet: Zmaj dva puta vodio, na kraju ostao bez bodova

Vikend za nama donio je posljednje kolo jesenskog dijela 3.NL-Jug. Većina utakmica odigrana je u subotu, dok su prvu polusezonu u nedjelju zaključili Sloga i Zmaj (4:2).

Hladna nedjelja u okolici Splita natjerala je nogometaše da daju svoj maksimum, a epilog toga bila je je odlična utakmica s čak šest postignutih golova. U prvih 45 minuta vodila se velika borba, ali mreže su mirovale. Što je propušteno učiniti u prvom poluvremenu, obilato je nadoknađeno u nastavku.

Nakon svega tri minute igre Danijel Rašić zabija za 0:1 i donosi Zmaju rezultatsku prednost. Međutim, radost naših mladića nije dugo potrajala. Naime, u 52. minuti Damir Rašić neoprezno posprema loptu u vlastitu mrežu, pa Sloga ni kriva ni dužna dolazi do izjednačenja. Uvodne minute drugog poluvremena definitivno su bile u znaku Zmaja, neovisno o tome u čijoj se mreži lopta nalazila.

Tako nedugo nakon postignutog autogola, Makarani dolaze do novog vodstva. U 55. minuti prednost Zmajevcima vratio je Miro Kovačić. Ako ste mislili da će se nakon toga igra malo primiriti, prevarili ste se. Deset minuta kasnije, Nino Zebić zabija za 2:2 i vraća stvari na početak. Primljeni pogodak bio je novi hladan tuš za Zmaj, dok je Slogi dao krila da u preostalih 25 minuta krene po sva tri boda. Takav stav ubrzo joj se isplatio. U 70. minuti Krešimir Kelez posprema loptu iza leđa Jelića te Sloga dolazi do potpunog preokreta.

Zmaj je tada bacio sve karte u napad ne bi li se iz Mravinaca ipak vratio neporažen, ali u tome nažalost nije uspio. Dapače, u drugoj minuti sudačke nadoknade Toni Vranica postavlja konačnih 4:2.

Ovaj poraz smjestio je Zmaj na 14. mjesto s 12 osvojenih bodova, samo tri manje od posljednjeplasiranog GOŠK-a iz Dubrovnika. Već sad je jasno da je pred Zmajem vrlo teško i turbulentno proljeće u kojem će morati spašavati trećeligaški status.Zmaja sada očekuje nekoliko tjedana odmora, nakon čega kreće s pripremama za nastavak prvenstva.