Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj deklasirao Splićane, hat-trick Lakušića

Nogomet: Zmaj deklasirao Splićane, hat-trick Lakušića

Početkom ovog tjedna odigrane su dvije zaostale utakmice 10. kola 3.NL-jug, među njim i ogled Zmaja i Splita. S obzirom da je riječ o dvjema ekipama iz donjeg dijela ljestvice, očekivao se jedan tvrd i neizvjestan ogled. No, dogodilo se upravo suprotno. Zmaj je odigrao najbolju ovosezonsku utakmicu i goste ispratio s čak pet komada u mreži.

Ova utakmica trebala se igrati u subotu, ali jaka kiša i loše stane travnjaka doveli su do odgode. Odlučeno je da će Zmaj i Split na teren istrčati 24.10. u 15:00. Novi termin donio je suho vrijeme, no kišu je zamijenilo olujno jugo. Vjetroviti uvjeti nagovješćivali su ne baš obećavajuću utakmicu, ali na kraju je to bio jedan od najefikasnijih ogleda kola. Zmaj je sve dileme oko pobjednika riješio za 23 minute kada je golovima Kovačića i Lakušića otišao na 3:0. Do kraja prvog poluvremena Zmaj je s još dva gola Lakušića stigao na 5:0. Bilo je to najbolje prvo poluvrijeme Zmaja nakon dugo vremena.

Nastavak utakmice bio je tek formalnost. Zmaj je mirno iskontrolirao ostatak ogleda te je na kraju do najuvjerljivije ovosezonske pobjede.
Definitivno, jedna od najboljih Zmajevih utakmica posljednjih godina.

Zmaj je s nova tri boda pobjegao iz opasne zone te trenutno drži 14. mjesto s 8 osvojenih bodova. No, u prilog mu ne ide činjenica da su Vodice iznenadile na gostovanju u Biogradu na moru. Naime, tom pobjedom došli su na bod od Makarana i tako još malo zakomplicirali situaciju na dnu. Dobra vijest je pak da je dubrovački GOŠK i dalje posljednji s dva osvojena boda, pa Zmaj ipak može mirno spavati.

Split je pak trenutno 12. sa samo bodom više od Zmaja.Sljedeće kolo igra se u subotu a Zmaja očekuje upravo gostovanje u Vodicama.