Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Visok poraz Zmaja u Zadru

Nogomet: Visok poraz Zmaja u Zadru

Odigrano je 4. kolo 3.NL-Jug, a nogometaši Zmaja neće ga pamtiti po dobrom. Igrače Gorana Prolete čekalo je gostovanje kod Zadra, koji je opravdao ulogu favorita slavivši s čak 4:0.

Zmaj nije baš najbolje otvorio sezonu te je u prva tri kola ubilježio tek dva boda. Samim time, utakmicu protiv branitelja naslova dočekao je u nimalo ugodnoj situaciji. Iako su znali da ih čeka iznimno jak protivnik, Makarani su se nadali da bi uz dobar nastup i malo sportske sreće Zadar mogli napustiti neporaženi. Nažalost, dogodilo se upravo suprotno. Domaćini su odigrali svoju najbolju ovosezonsku utakmicu i došli do uvjerljive pobjede.

Stvari su za Zmaja krenule loše već od samog starta. U 6. minuti Kristijan Jurić zabio je za 1:0 i svojoj ekipi donio rano vodstvo. Primljeni pogodak za makarski klub bio je hladan tuš te mu je nastavak utakmice postao dodatno otežan. Dapače, u drugoj polovici prvog dijela situacija se još više pogoršala. U 32. minuti Richard Develjekaj povisuje na 2:0 i Zmaju stvara još veće probleme. Osam minuta kasnije, na semaforu je 3:0. Kristijan Jurić svojim drugim golom na utakmici odveo je Zadra na prag pobjede. Do kraja prvog poluvremena ništa se značajnije nije dogodilo te se na odmor otišlo s 3:0 za Zadrane.

Drugo poluvrijeme nije bilo ni blizu efikasno kao prvo, ali nije bilo ni značajnih promjena. Zadar je mirno kontrolirao tijek utakmice i bez problema održavao stečenu prednost. U 76. minuti, Selmir Mahmutović postavio je konačnih 4:0 i potvrdio pobjedu domaćina.
Zmaj je tako u 4. kolu doživio drugi poraz te je i dalje ostao pri dnu ljestvice (15. mjesto). Zadar je pak s tri osvojena boda preuzeo vodeću poziciju na ljestvici (zahvaljujući gol-razlici).

Nogometaši Zmaja sljedeću će utakmicu odigrati u subotu, 21.09., kada mu u goste dolazi ekipa Uskoka.

DELEGAT: Drago Mikulić (Split)
STRIJELCI: 1:0 Jurić (6′), 2:0 Develjekaj (32′), 3:0 Jurić (40′), 4:0 Mahmutović (76′)

HNK ZADAR: Jakov Pinčić, Domagoj Muić, Ivan Adrian Knezović, Luka Viduka, Selmir Mahmutović, Kristijan Jurić, Dorian Rudić, Belmin Sikira, Richard Develjekaj, Bruno Grgić, Nikola Jurišić
KLUPA: Luka Romić, Toni Baričević, Marko Domančić, Vice Miletić, Roko Nakić, Grga-Toni Šoša, Mario Pedišić
TRENER: Zoran Erlić

HRNK ZMAJ: Ilarion Tuhai, Lucas Vinko Tole, Marin Vujčić, Toni Blažević, Fabjan Blažević, Antonio Rudelj, Maksym Navrotskyi, Stipe Tokić, Andrej Svalina, Stipe Sesar, Rino Škorlić
KLUPA: Vinko Šumelj, Stipe Seradrević, Ivano Raos, Ivan Gudelj, Filip Ribičić, Marin Romić
TRENER: Goran Proleta