Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Poraz Uranie na Gospinom dolcu

Nogomet: Poraz Uranie na Gospinom dolcu

Nogometaši Uranie poraženi su na gostovanju kod Imotskog na Gospinom dolcu.

Utakimca je bila vrlo zanimljiva i sadržajna, a do velike pobjede stigao je Imotski.

U prvih pola sata gledali smo tvrdu utakmicu, no u posljednjih 15 minuta prvog dijela kočnice su se napokon otpustile. Prvi pogodak pao je u 31. minuti, kada Imoćani preko Connora Neila Simpsona dolaze do 1:0. No, sreća domaćih nije bila dugog vijeka. Pet minuta kasnije, na semaforu je 1:1. Golo vrijedan izjednačenja postigao je Marko Kapović, koji je tako ekspresno vratio Uraniu igru. U preostalih devet minuta prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata pa se na odmor otišlo s 1:1.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno zanimljivije, a ujedno i efikasnije. Dapače, u posljednjih pola sata vidjeli smo pravu golijadu. Vatromet golova u 64. minuti otvorio je Milan Walter Simpson, koji je vratio prednost Imotskom. Tri minute kasnije, Ivan Miličević zabija za 3:1. Imoćani su tako dvadesetak minuta prije kraja došli do dva gola viška i došli na prag pobjede. U 83. minuti Coonnor Neil Simpson svojim drugim golom na utakmici odvodi domaćine na 4:1. Četiri minute kasnije, na semaforu je 5:1.

Bio je to posljednji pogodak Imotskog na utakmici, a zabio ga je Ante Perić. Dvije minute kasnije Nediljko Kovačević uspio je tek ublažiti poraz Baškovođana.Nakon uzbudljivih i bogatih 90 minuta bodovi su na kraju ostali kod Crvernog i Modrog jezera.