Ponedjeljak, 28 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Urania uvjerljiva protiv OSK-a

Nogomet: Urania uvjerljiva protiv OSK-a

Nogometaši baškovodske Uranie nastavljaju nizati pobjede. U utakmici 8. kola igrači Dalibora Filipovića pred svojim su navijačima s 4:1 svladali otočki OSK.

Urania je odlično otvorila utakmicu te je već u ranoj fazi došla do rezultatske prednosti. U 13. minuti mrežu gostiju pogodio je Roko Vulikić i tako svojoj ekipi dao vjetar u leđa za nastavak utakmice.

No, vodstvo domaćih nije bilo dugog vijeka. Naime, već u 24. minuti Petar Bašić Šiško zabija za 1:1 i vraća OSK u igru. Do kraja prvog dijela stanje na semaforu ostalo je nepromijenjeno, no drugo poluvrijeme donijelo je pregršt novih uzbuđenja.

Nakon samo deset minuta igre u nastavku Marko Kapović zabija za 2:1 i donosi Uraniji novu prednost. Ubrzo potom, na semaforu je već 3:1. Ovaj put u listu strijelaca upisao se Krešimir Slugan. Odlazak na dva gola prednosti dovela su Baškovođane na prag nove pobjede.

Igrači Dalibora Filipovića bez problema su kontrolirali daljnji tijek dvoboja, a pred sam kraj stigli su i do novog povećanja vodstva. U 90. minuti loptu je u vlastitu mrežu ubacio Petar Bašić, koji je time samo potvrdio pobjedu Uranie.

Baškovođani su slavljem nad OSK-om zadržali dva boda zaostatka za vodećim Primorcem, a priliku da se to promijeni imat će već za tjedan dana, kada će u izravnoj borbi za prvo mjesto Urania gostovati u Stobreču.
D.Srzić/ foto NK Urania

NK URANIA – NK OSK 4:1 (1:1)

STADION: ŠC Ante Jurišić-Ako
GLAVNI SUDAC: Stjepan Lukin (Podstrana)
DRUGI SUDAC: Hrvoje Erceg (Drum)
TREĆI SUDAC: Danijel Češljar (Gornji Proložac)
DELEGAT: Ivan Jukić (Runović)
STRIJELCI: 1:0 Vulikić (13′), 1:1 Bašić-Šiško (24′), 2:1 Kapović (55′), 3:1 Slugan (69′), 4:1 Bašić ag (90′)

NK URANIA: Antonio Kragić, Tomislav Miličević, Josip Rajčić, Nedo Ribarević, Santino Jurišić, Krešimir Slugan, Marko Kapović, Jure Ribičić, Mario Pejković, Mateo Katuša, Roko Vulikić
KLUPA: Teo Staničić, Luka Vaklenti, Luka Juričić, Žarko Jerčić
TRENER: Dalibor Filipović

NK OSK: Pavao Vugdelija, Duje Banić, Petar Bašić, Ante Banić-Škajo, Stipe Banić-Škajo, Ivan Marinović, Jere Buagrin, Gabriel Norac-Kljajo, Marko Marinović, Petar Bašić-Šiško, Vinko Džimbeg
KLUPA: Filip Gusić, Lovre Jukić, Stipe Bilokapić, Duje Vukadin
TRENER: Damir Matijašević