Utorak, 22 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Urania preokrenula u posljednjim minutama

Nogomet: Urania preokrenula u posljednjim minutama

Odigrano je 7. kolo 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske. Nogometaše Uranie čekalo je gostovanje kod Vinjana, a u nevjerojatnoj utakmici Baškovođani su slavili s 1:2.

Urania je u okolicu Imotskog doputovala prepuna samopouzdanja nakon niza odličnih rezultata posljednjih tjedana. Vinjani pak od povratka u ligu muku muče s igrom i rezultatima pa im je svaka naredna utakmica od velike važnosti.

Dvoboj Vinjana i Uranie bio je vrlo zanimljiv i neizvjestan, a sve je začinio preokret kakav se ne viđa često. Domaćini su bolje otvorili utakmicu te su u 22. minuti preko Pave Klapirića poveli s 1:0. Postignuti gol za njih je bio od velikog značaja, te su se nadali da će na krilima toga nastaviti s dobrom igrom i doći do tri boda. No, u završnici utakmice Urania se napokon probudila.

U 81. minuti Tomislav Miličević zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Kada se već činilo da će završiti remijem, da se to ne dogodi pobrinuo se Marko Kapović, koji je u 89. minuto zabio za 1:2.

Do kraja utakmice ništa se značajnije nije dogodilo i Uranijino slavlje moglo je započeti. Nakon ovakvog raspleta, Baškovođani su privremeno zasjeli na prvo mjesto, no s obzirom da je dan kasnije Primorac pobijedio Mladost, stanje na vrhu ostalo je isto.

Ekipa Vinjana i dalje se nalazi pri dnu ljestvice te je jasno da je čeka borba za ostanak. Sljedeća utakmica na rasporedu je u subotu, kada u Bašku Vodu dolazi OSK.