Nedjelja, 6 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Težak poraz Zmaja u Posedarju

Nogomet: Težak poraz Zmaja u Posedarju

Nogometaši Zmaja su u sklopu 7. kola 3.NL-Jug gostovali kod Hrvatskog Viteza, no na njemu su se jako loše proveli. Klub iz Posedarja potvrdio je ulogu favorita i slavio s uvjerljivih 7:0.

Zmaj je prije tri dana doživio promjenu na klupi. Donedavni trener Goran Proleta napustio je klub, dok je za kormilo prve ekipe sjeo Darko Vlatković, kojem je to teći mandat u ulozi prvog trenera Zmaja.

U prvom povratničkom izazovu odmah ga je čekalo jedno od najtežih gostovanja u ligi. Naime, na putu do bodova Makaranima je stajao Hrvatski Vitez, koji se od svog ulaska u trećeligaško društvo prometnuo u ozbiljnu ekipi. Zmaj je u okolicu Zadra stigao u lošoj rezultatskoj situaciji, stoga mu je pokušati ostati neporažen bio imperativ. Nažalost, njegove želje bile su daleko od realnosti.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo borbeno te sve do pred njegov sam kraj nismo vidjeli ni jedan gol, da bi u sudačkoj nadoknadi Jure Ivandić zabio za 1:0 Hrvatskog Viteza.

Baš kao i kraj prvog, rana faza drugog dijela također je bila kobna za Zmaj. U 54. minuti Vedran Smokrović zabija za 2:0 i Vitezove približava osvajanju tri boda. Ipak, s obzirom da je do kraja preostalo još više pola sata, nadali smo se da će se Zmaj probuditi i pokušati doći do izjednačenja. Nažalost, u posljednjih pola sata Makarani su se u potpunosti raspali te su do kraja primili još pet golova. Najprije je u 67. minuti Matteo Pranić zabio za 3:0, a devet minuta kasnije Ante Vukadinović pogađa za 4:0. Za novo povećanje domaće prednosti zaslužan je Ivan Čurjurić, a ubrzo potom mrežu gostiju trese i Luka Zdrilić. Konačnih 7:0 postavio je Borna Jurjević-Adžić u 89. minuti.

Zmaj je tako doživio još jedan vrlo neugodan poraz, a posebno boli način na koji je do njega došao. Nakon što su se gotovo cijelo prvo poluvrijeme odlično održali, primljeni pogodak bio je hladan tuš. No, još nevjerojatnije je da se nakon njega jednostavno više nisu uspjeli pribrati, već su stadion Goran Demo napustili s punom mrežom. Hrvatski Vitez je pak pokazao da će i on igrati važnu ulogu u borbi za vrh i da vodeći trojac ne može mirno spavati. Posebno imponira činjenica da je u redovima domaćina golove postiglo čak sedam različitih strijelaca, što je uistinu rijedak slučaj.

Zmaj je novim porazom ostao na posljednjem mjestu, a kada tome pridodamo Omiševu pobjedu nad Zagorom, jasno je da se naši dečki nalaze u jako teškom položaju. Vitezovi iz Posedarja su pak skočili na treće mjesto s 12 osvojenih bodova i bacili rukavicu vodećima.Sljedeće kolo za Zmaja donosi prvu domaću utakmicu nakon dva tjedna. U subotu 12.10. će podno Biokova gostovati mravinačka Sloga.

DELEGAT: Mladen Hrga (Šibenik)
STRIJELCI: 1:0 Ivandić (45+2), 2:0 Smokrović (54′), 3:0 Pranić (67′), 4:0 Vukadinović (76′), 5:0 Čurjurić, (82′), 6:0 Zdrilić (87′), 7:0 Jurjević-Adžić (89′)

NK HRVATSKI VITEZ: Luka Matasović, Jure Ivandić, Lovre Čirjak, Ante Vukadinović, Ivan Čurjurić, Antonio Mršić, Domenik Quni, Hrvoje Juričević, Toni Jelinić, Josip Kevrić, Matteo Pranić
KLUPA: Marko Ivančić, Luka Klanac, Luka Zdrilić, Mate Knežević, Vedran Smokrović, Borna Jurjević-Adžić, Josip Jurjević
TRENER: Darko Vukić
HRNK ZMAJ: Marko Jurjević, Lucas Vinko Tole, Fabjan Blažević, Antonio Rudelj, Maksym Navrotskyi, Stipe Tokić, Ivan Domikulić, Filip Ribičić, Ivan Antunović, Stipe Sesar, Rino Škorlić
KLUPA: Marin Vujčić, Toni Borić, Stipe Serdarević, Toni Blažević, Ivan Gudelj
TRENER: Darko Vlatković