Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Težak poraz Zmaja u Kaštelima

Nogomet: Težak poraz Zmaja u Kaštelima

Dalmatinski niželigaši ovaj vikend nastavili su s nogometnim natjecanjima. Uz županijske ligaše, na terene su se vratili i trećeligaši. Makarski Zmaj u prvom kolu proljetnom dijela prvenstva gostovao je kod kaštelanskog GOŠK-a koji je slavio s uvjerljivih 3:0.

Zmaj je jesenski dio prvenstva okončao na 15. mjestu sa svega tri manje od posljednjeg GOŠK-a iz Dubrovnika, pa će, želi se spasiti ispadanja, nastavak sezone morati odigrati na visokoj razini. Nažalost po Zmaja, krenulo je jako loše.

Makarani su u 16. kolu išli na noge odličnim Kaštelanima, a iako su se nadali da bi možda mogli ostati neporaženi, do toga ipak nije došlo. Domaćini su od prve minute nametnuli svoj ritam igre, te su već nakon pola sata imali 2:0. Najprije je u 20. minuti Toni Franolić pogodio za 1:0, da bi deset minuta kasnije Ante Zoko „poduplao“ prednost GOŠK-a. Zmajevci su tako na odmor otišli sa zaostatkom od dva pogotka, pa je bilo je jasno da ih u drugom poluvremenu čeka težak zadatak.

U nastavku se ništa bitnije nije promijenilo. Kaštelani su bez većih problema kontrolirali tijek zbivanja na terenu, a u 80. minuti Antonio Karaman zabio je za konačnih 3:0.

Zmaj je tako još malo produljio svoju agoniju te i dalje tabori pri dnu trećeligaške ljestvice. Makarani trenutno drže 15. mjesto s 12 osvojenih bodova, koliko ima i 14. Split. Posljednju poziciju s 9 osvojenih bodova i dalje drže Dubrovčani, no dečki s Lapada svoje će prvenstvene obveze odraditi tek danas (gostovanje kod Sloge iz Mravinaca).

Sljedeće kolo igra za sedam dana, a Zmaj će pred svojim navijačima ugostiti Neretvanac.