Utorak, 17 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Sjajna Urania pomela RNK Split, hat-trick Ivana Miličevića

Nogomet: Sjajna Urania pomela RNK Split, hat-trick Ivana Miličevića

Baškovodska Urania novu natjecateljsku sezonu otvorila je na nevjerojatan način. Naime, igrači Dalibora Filipovića do vrha su napunili mrežu kluba s Parka mladeži, slavivši s čak 0:8.

Urania je od samog početka nametnula svoj ritam igre, a takav start okrunjen je i ranim vodstvom. Baškovođane je već u 7. minuti do prednosti dovelo ovoljetno pojačanje Luka Valenti. Odličan ulazak u utakmicu gostima je dao potrebno samopouzdanje te su vrlo brzo došli do novog pogotka.

U 27. minuti na 0:2 povisio je Santino Jurišić. Devet minuta kasnije isti igrač još jednom trese mrežu domaćih i Uraniji osigurava veliku rezultatsku prednost. U 41. minuti na listu strijelaca upisao se i Ivan Miličević te se na odmor odlazi s 0:4 u korist Uranie.

Nastavak utakmice donio je novu golijadu. Dapače, na prvi gol u drugom poluvremenu čekalo se tek do 48. minute, kada Uranijina „sedamnaestica“ (Miličević) zabija za 0:5. Četiri minute kasnije, isti igrač dolazi do hat-tricka! U 60. minuti među strijelce se upisalo još jedno Uranijino ovoljetno pojačanje, Roko Vulikić.Konačnih 0:8 postavio je Josip Tomas u 77. minuti.

Urania je tako sezonu otvorila na način kakav se stvarno rijetko viđa. Baškovođani su od prve do posljednje minute bili maksimalno angažirani ne dopustivši svojim protivnicima ni najmanju šansu da im zaprijete.

S tri uvodna boda Uranija se u miru može posvetiti nadolazećim izazovima. Drugo kolo igra se sljedeći vikend, kada u Bašku vodu dolazi Mračaj.
D.Srzić / foto NK Urania

RNK SPLIT – NK URANIA 0:8 (0:4)
STADION: Park mladeži
GLAVNI SUDAC: Željko Modrić (Kaštel Gomilica)
DRUGI SUDAC: Antonio Kontić (Split)
TREĆI SUDAC: Marin Lolić (Podstrana)
DELEGAT: Ante Podrug (Dicmo)
STRIJELCI: 0:1 Valenti (7′), 0:2 Jurišić (27′), 0:3 Jurišić (36′), 0:4 Miličević (41′), 0:5 Miličević (48′), Miličević (51′), 0:7 Vulikić (60′), 0:8 Tomas (77′)

RNK SPLIT: Sven Vojnović, Antonio Maravić, Marko Perišić, Rino Juginović, Deni Bota, Karlo Jukić, Niko Galić, Luka Šerić, Nikola Buzov, Dino Velimirovec, Bruno Perić
KLUPA: Vlatko Maleš, Antonio Elez, Ante Držak, Karlo Martinović, Petar Petranić, Matej Baković, Marino Čondić

NK URANIA: Antonio Kragić, Tomislav Miličević, Josip Rajčić, Teo Staničić, Mateo Katuša, Santino Jurišić, Krešimir Slugan, Roko Vulikić, Luka Valenti, Ivan Miličević, Jure Ribičić
KLUPA: Petar Dugeč, Josip Tomas, Žarko Jerčić, Mario Pejković