Ponedjeljak, 28 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Remi Jadrana u Runoviću

Nogomet: Remi Jadrana u Runoviću

Odigrano je 8. kolo 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske. Nogometaši Jadrana gostovali su kod Mračaja, a nakon 90 minuta završilo je podjelom bodova (1:1).

Tučepljani su u Runović doputovali u odličnom raspoloženju nakon uvjerljive pobjede nad Splitom, te su u ovoj utakmici vidjeli priliku za nastavak pozitivnog niza. Međutim, istu ambiciju imao je i Mračaj, kojem pred domaćin navijačima nikada ne nedostaje motiva.

Mračaj i Jadran odigrali su jednu tvrdu i neizvjesnu utakmicu, a na kraju je svakome pripao po bod. Nakon što su u prvom dijelu mreže mirovale, u 59. minuti Matej Lozina zabija za 0:1 vodstvo Jadrana.

Postignuti gol Tučepljanima je ulio nadu da se na Slatinu mogu vratiti s punim plijenom. Nažalost, u 70. minuti Bartul Cvitanović nespretnom reakcijom ubacio je loptu u Husičićevu mrežu, te je Mračaj ni kriv ni dužan došao do izjednačenja. U preostalih dvadesetak minuta ništa se značajnije nije promijenilo te je završilo remijem.

Sljedeće kolo donosi derbi dva Jadrana, kada u Tučepi dolaze nogometaši iz Kaštel Sućurca.