Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Poraz Jadrana u golijadi

Nogomet: Poraz Jadrana u golijadi

Ovaj vikend na rasporedu je drugo kolo 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske. Većina utakmica odigrana je jučer, kada su u akciji bili i nogometaši Jadrana. Nakon uvodne pobjede nad OSK-om, Tučepljane je čekalo gostovanje u Stobreču. Iako su se nadali pozitivnom rezultatu, na kraju su poraženi 5:2.

Utakmica na Blatu bila je vrlo zanimljiva i sadržajna, no rezultatska neizvjesnost ipak je izostala. Prvih dvadeset minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a ubrzo potom golijadu su otvorili domaćini. Za 1:0 u 31. minuti pogodio je Domagoj Milović, koji je time skinuo određeni teret s leđa Primorcu. Postignuti gol dao je krila Stobrečanima te oni ubrzo dolaze do povećanja prednosti. U 40. minuti za 2:0 zabio je Nediljko Kovačević. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao te se na predah otišlo s 2:0 u korist Primorca.

Drugo poluvrijeme puno uzbudljivije i efikasnije. Nakon samo tri minute igre u nastavku, mrežu Tučepljana zatresao je Kristijan Rubić. Novi gol u mreži Alena Šarića-Hodžića bio je znak za uzbunu u gostujućim redovima te oni ubrzo potom smanjuju na 3:1. Strijelac za Jadran bio je Lovre Čović. Dvije minute kasnije, gosti su još jednom primorani krenuti s centra. Davor Javorčić zabio je za 4:1 i vratio domaćine na tri pogotka prednosti. Ubrzo potom, na semaforu je već 4:2. U 57. minuti za novo smanjenje rezultata poentirao je Marin Koštić (iz kaznenog udarca) koji je tako vratio kakvu-takvu nadu Jadranu. U 78. minuti dosuđen je jedanaesterac za Primorac, a precizan s bijele točke bio je Domagoj Milović. Bio je to njegov drugi gol na utakmici, a 5:2 ujedno i konačan rezultat na Blatu.

Jadran je tako gostovanje u okolici Splita završio prilično nezadovoljan. No, treba istaknuti da je u ovoj utakmici bio lišen usluga dvojice važnih igrača, Nikole Pašalića i Ivana Buhača, bez kojih je bio prilično oslabljen. Ipak, visoki poraz rezultat je ispod očekivanja, a prvi ovosezonski izgubljeni bodovi ujedno su ga i spustili nekoliko pozicija na ljestvici.
Primorac je drugom pobjedom osigurao ostanak pri samom vrhu.

Treće kolo igra se već u srijedu, kada će Jadran na Slatini ugostiti Mladost iz Prološca.
D.Srzić/ foto HNK Jadran/ilustracija

NK PRIMORAC (S) – HNK JADRAN (T) 5:2 (2:0)
STADION: Blato
GLAVNI SUDAC: Joško Gracin (Split)
DRUGI SUDAC: Luka Zec (Imotski)
TREĆI SUDAC: Ivan Burmaz (Split)
DELEGAT: Nikola Bekavac (Jesenice)
STRIJELCI: 1:0 Milović (31′), 2:0 Kovačević (40′), 3:0 Rubić (48′), 3:1 L. Čović (53′), 4:1 Javorčić (55′), 4:2 Koštić (57′), 5:2 Milović (78′)

NK PRIMORAC (S): Mario Meštrović, Kristijan Rubić, Marin Čorić, Domagoj Milović, Davor Javorčić, Nediljko Kovačević, Petar Duran, Luka Tomičić, Dominik Šaškor, Marko Ćurić, Toni Grković
KLUPA: Matko Miloš, Roko Dobrić, Karlo Radica, Antonio Matić, Lovre Blašković, Šime Parać, Marko Stjepić
TRENER: Dragan Mitić

HNK JADRAN (T): Alen Šarić-Hodžić, Blaž Čale, Marin Jović, Blažen Godinović, Antonio Bušelić, Lovre Čović, Marin Koštić, Ante Sokol, Marin Božić, Vinko Pear, Bartul Cvitanović
KLUPA: Antonio Husičić, Josip Gojak, Ante Čović, Matej Lozina
TRENER: Jurica Karabatić