Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Podjela bodova u Baškoj Vodi

Nogomet: Podjela bodova u Baškoj Vodi

Kompletirano je 2. kolo 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske. U jednoj od posljednjih utakmica nedjeljnog programa nogometaši Uranie ugostili su Mračaj iz Runovića, a nakon 90 minuta završilo je 1:1.

Urania je utakmicu u Baškoj Vodi dočekala prepuna samopouzdanja. Novu sezonu otvorila je nevjerojatnom 0:8 pobjedom nad Splitom, pa je prvu domaću utakmicu dočekala željna novih bodova. U jednako dobrom raspoloženju na Makarsku rivijeru doputovala je ekipa Mračaja. Dečki iz Runovića tjedan ranije svladali su Slaven iz Trogira, što je bio pokazatelj da ove sezone imaju visoke ambicije.

Sve je upućivalo na to da nas u Baškoj Vodi čeka nogometna poslastica u kojoj će svi ljubitelji nogometa moći istinski uživati, no ta očekivanja nisu se obistinila. Bila je to jedna tvrda i borbena utakmica u kojoj su i jedni i drugi imali svoje šanse, no na raju su se obje ekipe morale zadovoljiti remijem.

Baškovođani su poveli u 31. minuti, kada je loptu u mrežu pospremio Mateo Katuša. Iako smo se nadali da bi stečena prednost mogla do kraja razmahati domaćine, to se nije dogodilo. Dapače, u prvoj minuti nastavka uslijedio je šok za sve na stadionu. Josip Ždero zabio je za 1:1 i vratio stvari na početak. Iako je do kraja ostalo još cijelo poluvrijeme, promjene rezultata nije bilo te je utakmica završila 1:1.

Ovakvim konačnim ishodom puno više razloga za zadovoljstvo imaju gosti, čiji je primarni cilj uspješno ostvaren (ostati neporažen). Domaćini pak itekako imaju za čim žaliti, pogotovo imajući u vidu da su upravo oni bili ti koji su došli do prednosti. No, jedan trenutak dekoncentracije skupo ih je koštao.
Urania je ovim remijem izgubila status vodeće ekipe lige. Tu poziciju preuzeo je Jadran iz Kaštel Sućurca, dok su Baškovođani pali na četvrto mjesto.

Mračaj se pak smjestio jednu poziciju niže.
Igrače Dalibora Filipovića u sljedećem kolu čeka izazovan zadatak. Naime, za tri dana očekuje ih gostovanje kod aktualnog lidera, Jadrana. Bit će to vrlo zanimljiva utakmica, a ujedno i dobra prilika da Baškovođani pokažu da se na njih itekako treba ozbiljno računati.