Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL JUG Zmaj primao golove u sudačkim nadoknadama

3.HNL JUG Zmaj primao golove u sudačkim nadoknadama

Treća nogometna liga Jug stigla je do 8. kola. Jedna od ovotjednih utakmica bila je i ona između Zmaja i Zadra, a bodovi su na kraju pripali gostima. Zmaj je utakmicu dočekao u teškoj situaciji, ali dobra prošlotjedna igra iz Posedarja davala mu je nadu da se može nadati pozitivnom rezultatu protiv Zadra (protiv Hrvatskog Viteza dugo se odlično održao te mu je malo nedostajalo za remi). Ipak, to se nije dogodilo. Bila je to jedna tvrda utakmica u kojoj su spretniji i sretniji bili Zadrani, koji tako na Stanove odnose tri velika boda u borbi za vrh.

Utakmica je bila vrlo neizvjesna, a pobjednik je odlučen tek u sudačkim nadoknadama obaju poluvremena. Pred kraj prvog dijela Danylo Serbinov zabio je za 0:1 te su gosti s prednošću otišli na odmor. Drugo poluvrijeme donijelo je veliku borbu. Zmaj je tražio izjednačenje i povratak u dvoboj, dok su gosti htjeli čim prije postići drugi gol i riješiti pitanje pobjednika. Ipak, u završnicu ogleda ušlo se s identičnim rezultatom kao i na kraju prvog dijela, pa je bilo jasno da nas čeka neizvjesna kraj. Kada se već činilo da će dvoboj završiti 1:0, u 96. minuti Bruno Grgić potvrđuje pobjedu Zadrana.

Iako je prikazao dobro izdanje, Zmaj ni ovaj put nije nagrađen pozitivnim rezultatom. U Makarskoj su u prvih osam kola gostovale sve četiri ekipe koje pucaju na vrh, a Zmajevcima je svaki put vrlo malo nedostajalo da teren napuste neporaženi. Ovaj poraz gurnuo ih je u još veće probleme. Naime, GOŠK iz Dubrovnika neočekivano je svladao Hrvatskog Viteza, te je tako došao na dva boda zaostatak za pretposljednjim Zmajem. Makarani su se tako doveli u jako tešku situaciju, pa sada više nemaju pravo na krivi korak. Žele li se maknuti iz opasne zone, čim prije moraju doći do pobjede.

Prva prilika za to bit će sljedeći vikend, kada idu u goste Omišu.