Nedjelja, 20 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Jadran potopio Splićane, nakon utakmice tučnjava u gostujućim redovima

Nogomet: Jadran potopio Splićane, nakon utakmice tučnjava u gostujućim redovima

Nogometaši tučepskog Jadrana u 7. su kolu 1.ŽNL pred svojim navijačima ugostili Split. Igrači Jurice Karabatića u tu su utakmicu ušli kao favoriti, što su na kraju i potvrdili.

Jadran je od početka nametnuo svoj ritam te je već u ranoj fazi došao do rezultatske prednosti. Jedan napad domaćih završio je izborenim kaznenim udarcem, kojeg je uspješno realizirao Antonio Bušelić. Postignuti gol Tučepljanima je omogućio da u nastavku zaigraju mirnije, a stečeno samopouzdanje dalo im je krila za daljnji tijek utakmice.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Jadrana, a u drugom dijelu domaćini su još malo podigli razinu svoje igre. U 56. minuti Ivan Kraljević povisuje na 2:0 i dovodio Jadrana nadomak pobjede. Tučepljani su bez problema kontrolirali ostatak utakmice, a u 87. minuti kapetan Antonio Bušelić svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 3:0.

Nažalost, na kraju utakmice gledali smo nešto što ne želimo vidjeti na sportskim terenima. Naime, došlo je do fizičkog obračuna između privremenog trenera Mirka Milakovića i Rina Juginovića. Ovoljetno pojačanje Splita bio je vidno razočaran činjenicom da je zamijenjen tijekom igre, zbog čega je prigovorio predstavniku kluba.

Verbalni sukob prerastao je u fizički, a dodatnu eskalaciju istog brzom reakcijom spriječili su igrači gostujuće ekipe. Kao ljubitelje nogometa, ovakve situacije nas žaloste i nadamo se da im na nogometnim terenima više nećemo svjedočiti.

Jadran je s nova tri boda na kontu došao do njih ukupno 10 te trenutno drži peto mjesto (no uz utakmicu više od ostatka lige). Ekipa Splita i dalje je prikovana za dno sa samo jednim osvojenim bodom.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Jadran će na noge Mračaju.
D.Srzić/foto: screenshot Makarska televizija

HNK JADRAN (T) – RNK SPLIT 3:0 (1:0)
STADION: Slatina