Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaVIJESTIDalmacijaNogomet: Jadran na pogon kapetana do uvjerljive pobjede

Nogomet: Jadran na pogon kapetana do uvjerljive pobjede

Nogometaši Jadrana došli su do druge pobjede. Nakon što su u prošlom kolu doživjeli neugodan poraz u Kaštelima, povratkom na Slatinu vratili su se pobjedama.

Jadranaši su u 3. kolu na svom terenu dočekali posljednjeplasirani Orkana, te su na kraju slavili s čak 4:1. Dugoraćani su loše otvorili sezonu te i dalje čekaju na svoj prvi bod, a protiv Jadrana nisu imali nikakve šanse.

Jadran je od početka preuzeo konce igre u svoje noge, što mu se ubrzo i isplatilo. Tučepljani su do pogotka stigli već u 10. minuti, kada je mrežu gostiju načeo Antonio Bušelić. Dobar početak Jadranu je dao veliki vjetar u leđa, na temelju kojeg ubrzo dolazi do novog pogotka. Sredinom prvog dijela Lovre Čović povisuje na 2:0 i omogućava Tučepljanima da u nastavku utakmice zaigraju još opuštenije. U 42. minuti Bušelić dolazi do svog drugog pogotka i odvodi Jadran na 3:0. U preostale tri minute nije bilo promjene rezultata pa su Tučepljani na odmor otišli s uvjerljivom prednošću.

Nastavak utakmice nije bio toliko sadržajan kao prvo poluvrijeme. Dapače, na sljedeći pogodak čekalo se sve do završnice. Najprije je raspoloženi Bušelić postigao hat-trick, da bi do kraja utakmice Orkan uspio zabiti počasni pogodak. Za to je zaslužan Josip Spain, koji je pred kraj smanjio na 4:1.

Jadran je ovom pobjedom ostao pri vrhu ljestvice te je trenutačno treći, dok je Orkan i dalje posljednji.
Sljedeće kolo igra se za vikend, a Jadrana očekuje gostovanjer u Prološcu.