Petak, 18 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Jadran jesenski dio prvenstva zaključio porazom

Nogomet: Jadran jesenski dio prvenstva zaključio porazom

Ovaj vikend rezerviran je za posljednje kolo jesenskog dijela u prvom rangu županijskog nogometa. Tučepskom Jadranu 13. kolo donijelo je gostovanje kod Slavena, koji je utakmicu čekao kao favorit. Unatoč dobrom otporu u prvih sat vremena igre, Jadran na kraju nije uspio prirediti iznenađenje i iz Trogira se vratiti neporažen.

Slaven je slavio s ukupnih 4:0 i tako jesen zaključio na drugom mjestu (no s istim brojem bodova kao i trćeplasirani Jadran iz Kaštel Sućurca).
Tučepljani ove sezone ne stoje baš najbolje. Dapače, trenutno se nalaze pri dnu prvenstvene ljestvice, no zaostatak za sredinom nije velik. Iako se znalo da na Batariji nisu favoriti, Tučepljani su se nadali da bi dobrom igrom mogli doći do boda.

Prvih sat vremena Jadran se odlično držao te je u tim trenucima u džepu imao jedan bod. Nažalost, u posljednjih pola sata sve se promijenilo. Slaven je podigao razinu svoje igre te je ubrzo stigao do vodstva. Jadranovu mrežu pogodo je Ante Kunac, koji je tako Trogiranima omogućio da u nastavku zaigraju rasterećenije. Osam minuta kasnije, na semaforu je već 2:0. Strijelac drugog gola za Slaven bio je Marin Barada. U 84. minuti Jure Čavar pogađa za uvjerljivih 3:0, a tri minute kasnije Deni Đuras postavlja konačnih 4:0.

Nogometaši Jadrana itekako imaju za čime žaliti. Veći dio utakmice dobro su parirali nadmoćnijem protivniku, ali pad koncentracije u posljednjih pola sata skupo ih je koštao.

Jadran će tako prvu polusezonu završiti na 10. mjestu s 14 osvojenih bodova.