Subota, 5 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Derbi Makarske rivijere pripao Uraniji

Nogomet: Derbi Makarske rivijere pripao Uraniji

Odigrano je 5. kolo 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske. Na tučepskoj Slatini sastala su se dva kluba s Makarske rivijere, domaći Jadran i gostujuća Urania. S obzirom da i jedni i drugi ove sezone igraju u dobroj formi (pogotovo Urania, koja se bori za vrh ljestvice), očekivala se jedna kvalitetna i uzbudljiva utakmica.

Kišni dan u Tučepima pridonio je lošijoj posjećenosti lokalnog derbija, ali zato su njegovi akteri bili u puno boljem raspoloženju. Jadran i Urania odigrali su tvrdu i neizvjesnu utakmicu, a boljim drugim poluvremenom do pobjede su stigli gosti. (0:2). U prvih 45 minuta vodila se velika borba, a mreže su mirovale sve do ulaska u sudačku nadoknadu.

Netom prije odlaska na odmor, Mario Pejković zabija za 0:1 i donosi svojoj ekipi rezultatsku prednost. Gosti su tako na poluvrijeme otišli s velikim olakšanjem, te su u nastavku mogli zaigrati nešto mirnije.

Pozitivan rezultat dao je Uraniji potrebno samopouzdanje, pa ubrzo dolazi do povećanja vodstva. Strijelac drugog pogotka za Baškovođane bio je Santino Jurišić u 63. minuti.

U preostalih pola sata Jadran je dao sve do sebe da se pokuša vratiti iz rezultatskog minusa, ali gosti su uspješno odbili sve njihove napade i Tučepe napustili s tri osvojena boda.

Urania je ovom pobjedom došla do ukupno 11 osvojenih bodova, dok je Jadran ostao na njih 7.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Jadran i Uraniu očekuju novi izazovi. Tučepljani idu na noge Imotskom, dok će Baškovođani nove bodove tražiti protiv Tekstilca (na svom terenu).