Ponedjeljak, 16 rujna, 2024
NaslovnicaRIVIJERABaška VodaNK URANIA Unatoč pobjedi smijenjen Jurica Bajić, novi trener Baškovođana je Dalibor...

NK URANIA Unatoč pobjedi smijenjen Jurica Bajić, novi trener Baškovođana je Dalibor Filipović

Lokalni nogometni stručnjak Jurica Bajić više nije trener Uranie. Vijest je tijekom popodneva baškovodski klub objavio na svojoj Facebook stranici. Baškovođani nisu dugo čekali na imenovanje novog trenera. Dapače, već je poznato da će od sljedećeg kola na klupu Uranie sjesti Dalibor Filipović, koji će debi na klupi Uranie imati sljedeći vikend, kada Baškovođane očekuje gostovanje kod Primorca.

– Na današnjoj izvanrednoj sjednici uprave NK Uranie donesena je odluka o sporazumnom raskidu ugovora sa trenerom seniora Juricom Bajićem.Za novog trenera izabran je Dalibor Filipović.Jurici Bajiću hvala na svemu, posebno šta se u izrazito teškoj situaciji prihvatio klupe prve momčadi i stabilizirao momčad, a novom treneru želimo puno sreće i dobrih rezultata – priopćili su iz NK Uranie

Odluka klupske uprave ipak je došla pomalo iznenađujuće, s obzirom da je Urania upravo jučer došla do svoje prve ovosezonske pobjede, zahvaljujući kojoj je barem nakratko uspjela pobjeći iz dna ljestvice. Što je razlog Bajićeve smjene za sada je, barem službeno, nepoznato.

U subotu je u utakmici četvrtog kola u Bašku Vodu stigao Mračaj iz Runovića. Prvi su do pogotka stigli gosti, koji su u 32. minuti poveli preko Mate Puljiza. Iako je taj gol šokirao Uraniu, uspjela se vrlo brzo pribrati te je već do kraja prvog poluvremena došla do izjednačenja. U posljednjoj minuti prvog dijela za 1:1 zabio je Marko Kapović.

Nastavak utakmice ponudio je puno bolju igru Baškovođana, koji su je okrunili novim dvama pogocima. U 62. minuti Nediljko Kovačević zabija za vodstvo Uranie te su Baškovođani tako uspjeli doći do potpunog preokreta, što im je skinulo ogroman teret s leđa. U nastavku utakmice mogli su igrati nešto opuštenije, a to je ubrzo dovelo do njihovog trećeg pogotka. Sedam minuta prije kraja, Darko Tomaš postavlja konačnih 3:1 te Urania dolazi do prve ovosezonske pobjede.

Baškovođani su ovaj tjedan imali dvostruki program. Naime, par dana ranije čekao ih je zaostali dvoboj protiv Omladinca. Ta utakmica trebala se igrati prošli vikend, ali odgođena je zbog jake kiše koja je natopila teren te je došlo do promjene termina. Gostovanje u Vranjicu proteklih je godina predstavljalo velik problem za gotovo sve ekipe, no ove sezone situacija je potpuno drugačija. Omladinac nije nabolje ušao u sezonu te se nalazi pri dnu ljestvice, stoga je utakmica u utorak bila od velike važnosti za obje ekipe. Bio je to tvrd dvoboj koji je na kraju završio podjelom bodova (0:0).

Stanje na ljestvici nakon ovog kola malo se promijenilo. Urania je zabilježila mali napredak te trenutno drži 9. mjesto s 4 osvojena boda. Omladinac je pak 12. s dva boda manje.