Utorak, 30 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTMakarska malonogometna liga: kompletirano drugo kolo

Makarska malonogometna liga: kompletirano drugo kolo

Gradska malonogometna liga stigla je do 2. kola, koje je odigrano u srijedu. Najviše zanimanja privukao je ogled dviju ponajboljih ekipa lige, Kala bara i Gornje Vale, koji je završio remijem (2:2). Neizvjesnosti i uzbuđenja ni uzbuđenja nije nedostajalo ni u ostalim susretima, a vidjeli smo i čak dva iznenađenja.

Makarska malonogometna liga ove sezone igra se na terenima Apfel Arene, a ulaz je slobodan. Sve utakmice odigrane su jučer, a prvi su na teren izašli Downtown i DPH Torcida MR. Utakmica je od samog početka bila „jednosmjerna ulica“ te je DPH Toricda MR upisala uvjerljivu pobjedu (1:7). Torcida Makarska rivijera utakmicu je otvorila fenomenalno te je već nakon 14 minuta vodila s 4:0. U nastavku dvoboja njihova prednost samo se povećavala, dok su Breljani uspjeli tek ublažiti poraz. Prvo ime utakmice bio je Stipe Miletić koji je postigao hat-trick, a mrežu Downtowna tresli su još i Ante Bućan, Ivan Miladinov i dvostruki strijelac Mladen Sikirica. Za breljansku ekipu zabio je Marin Šošić.

Druga utakmica dana bila je ona između PP Makarske i Amicisa, a s 4:2 slavili su „policajci“. Bio je to odličan i vrlo uzbudljiv dvoboj. Čiji početak nije naslućivao ovakva konačan ishod. Naime, do prednosti je prvi stigao Amicis, kojeg je u 8. minuti u vodstvo doveo Duje Šimić. Štoviše, Amicis se odlično držao cijelo prvo poluvrijeme te se na odmor otišlo s 0:1. Međutim, PP Makarska je u nastavku podigla razinu igre i s tri pogotka u 15 minuta (golove su zabijali Marijo Jakir, Luka Despot i Vjeko Raos) trasirala svoj put do pobjede. Treći primljeni pogodak malo je „probudio“ Amicis, koji minutu kasnije preko Ivana Pejkovića smanjuje na 3:2. Međutim, njihove nade ubrzo je ugasio Marijo Jakir, koji je svojim drugim golom na utakmici potvrdio pobjedu PP Makarske.

Dvoboj DPH Tučepi i Brela po svemu je trebao biti iznimno zanimljiv i neizvjestan, no na kraju je ispalo upravo suprotno. Breljani su odigrali sjajan susret i slavili s uvjerljivih 1:4. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali zato je nastavak bio izuzetno efikasan (palo je čak pet golova). Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 23. minuti, a zabio ga je Vedran Zelić (Brela). Svega minutu kasnije na 0:2 povisio je Marin Staničić, a nedugo potom Tučepljani dolaze na 1:2 (Zwirn). U 31. prvoj minuti Luka Bekavac vraća Breljanima dva pogotka prednosti, a šest minuta kasnije isti igrač zabija za konačnih 1:4.

Sljedeći je na programu bio susret The Magic puba i All ina. Novac u ligi tražili priliku za svoju prvu prvenstvenu pobjedu, no u istoj misiji bio je i All ina koji je prethodno poražen od DPH Tučepi (0:2). U sjajnoj utakmici s ukupno sedam golova tijesnu pobjedu slavio je The Magic pub (4:3). Čarobnjaci su već u ranoj susreta stigli do prednosti (3. minuta), a strijelac pogotka bio je Marko Rašić. Pet minuta prije kraja poluvremena Matej Marin Mihaljević zabija za 2:0. Izgleda da je drugi primljeni pogodak „probudio“ All in, koji je pojačao ritam te već do poluvremena poništio prednost Magica. Najprije je u 17. minuti na 1:2 smanjio Bojan Matić, a tri minute kasnije Nikola Rašića zabija za 2:2. Međutim, taj rezultat nije se dugo zadržao na semaforu. Naime, Magic je već u prvoj minuti nastavka poveo s 3:2 (Antonio Rudelj), međutim All in još jednom se uspio brzo „oporaviti“. U 23. minuti za 3:3 zabio je Zoran Lendić. Kad se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, da to ne bude tako pobrinuo se Antonio Rudelj, koji je svojim drugim golom na utakmici doveo Magic do prve, povijesne pobjede u ligi.

Drugo kolo zaključio je derbi između Kala Bara i Gornje Vale. Dvije najbolje ekipe iz prošle sezone odigrale su jedan iznimno uzbudljiv i neizvjestan dvoboj, no na kraju je završilo podjelom bodova. Gornja Vala je bolje otvorila susret te je veću 4. minuti probila obranu Kale. Drveničane je u vodstvo doveo njihov najbolji igrač Toni Divić. Tih 0:1 stalo je na semaforu sve do 25. minute, kada Marin Jović zabija za 1:1. Dvije minute kasnije isti igrač još jednom pogađa mrežu Gornje Vale i dovodi svoju momčad u vodstvo. Međutim, prednost Kale nije bila dugog vijeka. U 33. minuti Toni Divić postiže svoj drugi gol na susretu i donosi Drveničanima jako vrijedan bod. Derbi kola nije ni najmanje razočarao, no konačnih 2:2 zasigurno ni jedne ni druge nije previše zadovoljio. (istina, više razloga za veselje ima Gornja Vala koja se na kraju uspjela spasiti poraza).

Nakon dva odigrana kola na čelu ljestvice nalaze se Brela, koja je jedina ostvarila maksimalan učinak. Iz njenih „leđa“ je velika gužva, a prvi pratioci (s četiri osvojena boda) su im DPH Torcida MR, Kala Bar i Gornja Vala. Jedine dvije ekipe koje nakon dva kola nemaju nijedna osvojeni bod su Downtown i All in (no zbog lošije razlike na samom začelju nalazi se Downtown).

Spomenimo i da je izabrana i najbolja momčad 2., a čine je: Ivan Brkulj (Kala bar), Marin Staničić (Brela), Toni Divić (Gornja Vala), Stipe Miletić (DPH Torcida MR), Marin Jović (Kala bar), Antonio Rudelj (The Magic pub).