Subota, 18 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTMAKARANI GLAVU GORE Olmissum kroz dramu penala do naslova prvaka Hrvatske

MAKARANI GLAVU GORE Olmissum kroz dramu penala do naslova prvaka Hrvatske

Već u prvoj minuti Omišani su ozbiljno zaprijetili preko Jurića koji s 8-9 metara s lijeve strane pogađa gredu. Bolji ulazak u utakmicu gosti su okrunili vodećim zgoditkom na isteku 2.minute. Jurić se sjurio po desnoj strani, odigrao u sredinu za Pavića koji vraća loptu desno za Jurića, a igrač kojeg je kao najpoželjnijeg od “zeleno-plavih” označio trener Makarana Teo Strunje izlazi s desne strane prema Baškoviću i pogađa suprotni kut za 0:1! Nakon toga se bude Makarani, te u 3.minuti bilježimo njihovu prvu prijetnju preko Osredkara, čiji udarac s 10ak metara Luketin odbija u korner.

U 5.minuti Omišani su u tri poteza izigrali visoko postavljenu obranu domaćih, Jurić se još jednom našao sam pred Baškovićem, no vratar domaćih spašava svoju momčad. U 7.minuti bilježimo pokušaje Pulinha i Kazazića, no Luketin je siguran na golu gostiju. Nakon toga igra se malo primirila, te se sve teže dolazi do pravih prilika. U 11.minuti Lucas je pokušao udarcem s 10 metara savladati Luketina, no splitski vratar na golu “zeleno-plavih” je siguran. Na slijedeću priliku čekali smo sve do 17.minute kada Kustura iskosa s lijeve strane puca za malo pored suprotne vratnice. U 19.minuti s klupe gostiju isključen je pomoćni trener Jukić, a pri njegovu ulasku na tribinu došlo je do manjeg naguravanja s predstavnicima domaćina. Na samom isteku vremena Novo Vrijeme je zaprijetilo nakon kornera kada Luketin sjajno nogom brani udarac Osredkara. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Već u prvoj minuti nastavka Omišani su zaprijetili preko Jurića, čiji je udarac u poslijednji tren klizećim startom blokirao Bajrušović. Nakon toga Makarani preuzimaju inicijativu, te u nekoliko navrata ozbiljno prijete, no Luketin je na golu gostiju bio nesavladiv. Veliku priliku za izjednačenje Makarani su propustili u 30.minuti kada Pulinho odigrava kratko s Lucasom, izlazi sam pred Luketina, a gostujući vratar mu sjajnom intervencijom izbija loptu. Nedugo zatim sreća spašava goste kada Kazazić s 9-10 metara pogađa vratnicu. U 33.minuti Novo Vrijeme je dominaciju okrunilo golom za izjednačenje. Gosti su izgubili loptu u svojoj polovici, Pulinho je prošao po desnoj strani i dodao na vrh kaznenog prostora gdje Osredkar neometan zabija za 1:1! Nakon toga se bude gosti. U 34.minuti Horvat je iz kornera ubacio na 9 metara za Pavića koji sjajno puca iz voleja, no Bašković krajnjim naporom nogom odbija u korner. U 35.minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Lucas je s desne strane ubacio pred gol gostiju, gdje utrčava Kazazić i zabija za preokret, 2:1! U slijedećoj minuti lijepo su kombinirali Babić i Musinov, da bi na koncu Babić sa 8-9 metara pucao pored gola. U 37.minuti gosti prelaze na igru s Pavićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu dolaze do izjednačenja. Horvat je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, gdje ostaje potpuno sam Kustura i zabija za 2:2! U 40.minuti Pulinho je lijepo s desne strane ušao u sredinu, ali njegov udarac s 9 metara zaustavlja vratnica! Nakon 40 minuti igre rezultat je ostao izjednačen, te se ušlo u produžetke.

Već u prvoj minuti produžetka Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Bajrušović je s lijeve strane odigrao povratnu loptu u sredinu, gdje lijepo utrčava Kazazić i zabija za 3:2! U slijedećoj minuti mogli su makarani otkloniti sve dvojbe. Najprije je Luketin sjajno obranio udarac Bajrušovića, a na odbijenu loptu natrčava Lucas i s 5-6 metara silovito pogađa gredu! U 43.minuti uzvraćaju gosti preko Sekulića koji se lijepo oslobodio za udarac na vrhu kaznenog prostora, no Bašković je siguran na golu domaćih. Nedugo zatim gosti prelaze na igru s Pavićem u ulozi golmana-igrača, no do kraja prvog produžetka ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti protivnički gol. U drugom produžetku prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 47.minuti kada Kustura iznenada ostaje sam pred Baškovićem, koji nogom brani njegov udarac. U slijedećoj minuti gosti su igrajući s golmanom-igračem triput zaprijetili golu domaćina, no bez uspjeha. No ipak, na ulazu u poslijednju minutu Omišani dolaze do izjednačenja. Jurić je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, gdje ostaje potpuno sam Horvat i lagano zabija u nebranjen gol za 3:3! O naslovu prvaka tako su odlučivali penali, gdje je sjajni Luketin obranio udarce Osredkara i kazazića, dvojice ponajboljih Makarana tijekom današnjeg susreta. Omišani su tako prekinuli dvogodišnju dominaciju Novog Vremena Apfel, te su ispisali povijest osvojivši naslov prvaka u premijernoj sezoni na prvoligaškoj sceni.
izvor: Crofutsal / foto MNK Novo Vrijeme Apfel

MNK NOVO VRIJEME APFEL – OLMISSUM 3:3 (4:5 nakon penala)
NOVO VRIJEME APFEL – OLMISSUM 3:3 (2:2, 0:1), nakon penala 4:5

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Sendi Soldatić
Treći sudac: Mario Lulić
Četvrti sudac: Marija Šimatović
Delegat: Tihomir Grabovac

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Gabrijel Lasić, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Lucas Vinicius De Santana Brito, Nikola Pašalić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mateo Galić, Duje Kustura, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Jurić (2′), 1:1 Osredkar (33′), 2:1 Kazazić (35′), 2:2 Kustura (38′), 3:2 Kazazić (41′), 3:3 Horvat (50′)