Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTKošarkaši zaustavljeni u četvrtfinalu kupa

Košarkaši zaustavljeni u četvrtfinalu kupa

Nova košarkaška sezona počela je regionalnim kupom. Prvo kolo odigrano je prije malo više od tjedan dana, kada je Amfora nadigrala Dražena Petrovića. U borbenoj utakmici Amforaši su slavili s 82:69 i tako izborili nastup u četvrtfinalu. Već tad se znalo da će put do polufinala biti vrlo težak.

Nažalost, ždrijeb nije nimalo mazio košarkaše Amfore, koji su za plasman među četiri najbolja u regiji Jug morali izbaciti Ribola Kaštela. Riječ je o klubu koji već godinama igra Prvu ligu, što je rang više od onog u kojem se nalazi Amfora. Kaštelani su ovu utakmicu ušli kao izraziti favoriti, a taj status na kraju su i opravdali.

Ribola se od početka postavila kao favorit te je do pobjede došla bez problema. Dapače,, bila je to rezultatski iznimno uvjerljiva pobjeda. Naime, Kaštela su slavila s čak 65:114, što najbolje govori o stanju na terenu u sinoćnjoj utakmici. Posebno ubojiti Kaštelani su bili u drugoj četvrtini, u kojoj su postigli čak 40 koševa.

Amfora u visokom zaostatku nije bila tek u prvih 10 minuta, što je bilo premalo za bilo kakav konkurentniji rezultat protiv ovakvog protivnika.Najbolji u redovima Amfore bili su Hajduk s 20 i Vučko s 15 postignutih koševa.

Kup natjecanja bila su uvertira pred početak niželigaških sezona. Prvenstvena natjecanja ubrzo će započeti, a Amfora će i ove godine nastupati u Drugoj ligi Jug.