Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTKošarka: Amfora deklasirala Cetinu

Košarka: Amfora deklasirala Cetinu

Do kraja Druge muške lige Jug preostalo je još samo jedno kolo, a ono pretposljednje odigrano je sredinom ovog tjedna. U akciji su bili i košarkaši Amfore, koji su pred svojima navijačima ugostili triljsku Cetinu.

Makarski košarkaši bili su dominantni od prve do posljednje minute te su osvojili dva vrlo vrijedna boda (106:44).

Tjedan dana ranije, Amfora se pobjednički vratila s gostovanja u Trogiru, zahvaljujući čemu je skočila na četvrto mjesto. Posljednja momčad lige za Amforaše nije predstavljala ozbiljniju prepreku te su se tako iskupili za nedavni poraz od Solina.

Što se tiče utakmice protiv Cetine, ona je od početka do kraja bila jednosmjerna ulica. Najviše neizvjesnosti bilo je u prvoj četvrtini, koju je Amfora dobila s 23:18. Borbeni duh gostiju nije bio dugog vijeka. U drugoj četvrtini naši košarkaši su velikom dominacijom došli do visoke prednosti kojom su u potpunosti usmjerili utakmicu na svoju stranu.

Gdje je stala u prvom, nastavila je u drugom poluvremenu. Amfora je u nastavku utakmice još malo pojačala ritam igre te je njena prednost iz minute u minutu sve više i više rasla. Posebno uvjerljiva bila je u posljednjih 10 minuta, u kojima je naša momčad svoje protivnike ostavili na tek dva postignuta koša (a Amfora ih je postigla čak 27). Sve to rezultiralo je iznimno uvjerljivom pobjedom, koja im je dala dodatno samopouzdanje.

Amfora je tako stigla do druge uzastopne pobjede, što joj je omogućilo daljnji napredak na ljestvici. Makarski košarkaši pred kraj jesenske polusezone znatno su podigli razinu svoje igre te su se dvjema uzastopnim pobjedama popeli u gornji dio prvenstvene ljestvice.

Do kraja prvog dijela sezone preostalo je još jedno kolo, koje je na rasporedu 23.12. Nakon slavlja nad Trogirom i Cetinom, Amforaši će jesensku polusezonu zaključiti gostovanjem kod lidera Opus Puntamike.