Petak, 18 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTKošarka: Amfora bez šansi protiv Kaštelana

Košarka: Amfora bez šansi protiv Kaštelana

Košarkaši Amfore poraženi su u četvrtfinalu kupa Krešimir Ćosića za regiju Jug. Daljnji ždrijeb u Makarsku je doveo prvoligaša Ribola Kaštela, a Sućurani su slavili sa 71:94.

Amfora je svoj put u ovogodišnjem kup natjecanju započela prije desetak dana, kada je kao gost svladala Cetinu (78:82). Pobjeda u Trilju Makaranima je dala veliki poticaj za dalje, a kao nagrada za dobru igru stiglo je domaćinstvo četvrtfinala protiv jednog od najboljih klubova Splitsko-dalmatinske županije. Kaštelani su već godinama standardan član Prve muške lige (u kojoj je ne tako davno igrala i Amfora), a ove sezone imaju velike ambicije. Prije nego li se posvete nastavku prvenstva, čekalo ih je gostovanje podno Biokova.

Kaštelani su od prve minute nametnuli svoj ritam igre i stvorili veliku rezultatsku prednost. Naši košarkaši nisu dobro ušli u utakmicu te gotovo da i nisu mogli parirati svojim protivnicima. Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 10:25, pa je Ribola stvorila lijepu zalihu za nastavak. Druga dionica bila je vidno izjednačenija.

Dapače, Amfora je napokon uspjela doći do daha i ravnopravno se nositi s favoriziranim gostima. Međutim, rezultatski zaostatak i dalje je bio izuzetno visok, te je postalo jasno da će, želi li doći do preokreta, morati znatno podići razinu svoje igre. Nažalost, to se nije dogodilo. Naši košarkaši u preostale dvije četvrtine su na sve moguće načine pokušavali uhvatiti priključak i zadržati nadu u pozitivan rezultat, ali razlika u kvaliteti jednostavno je bila prevelika i dečki sa Sokolane su slavili važnu pobjedu.

Ovim porazom makarski klub završio je svoj nastup u ovosezonskom kup natjecanju te mu preostaje posvetiti se nadolazećoj drugoligaškoj sezoni. Natjecanje počinje prvi vikend u studenom, a košarkaši Amfore u prvom su kolu domaćini ekipe Cetine.
D.Srzić/foto: arhiva MD

KK AMFORA – KK RIBOLA KAŠTELA 71:94 (31:48)
DVORANA: SD Makarska
KK AMFORA: Bušelić, Filipetti, Agić, Brzica, Andrijanić, Babić, Lončar, Vučko, Jović, Herenda
TRENER: Đuro Nenadić
KK RIBOLA KAŠTELA: Klepo, Vidović, K. Vidović, Sanader, Markota, Zukanović, Bartulović, Roso, Lisica, Rašetina
TRENER: Toni Biočić