Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL U Makarsku dolazi Crnica

FUTSAL U Makarsku dolazi Crnica

Nakon što je krajem prethodnog tjedna odigrano prvo kolo kupa, ovaj vikend nastavlja se HMNL. Peto kolo igračima Novog Vremena donosi novi izazov, a riječ je o utakmici protiv Crnice. Naši dečki u prošlom kolu doživjeli su prvi ovosezonski poraz. Nakon tri uzastopne pobjede čekalo ih je prvo ozbiljnije iskušenje, no nažalost nisu ga uspjeli riješiti u svoju korist.

U četvrtom kolu Novo Vrijeme gostovalo je na Ribnjaku. Olmissumu je to bila generalna proba za turnir prve faze Lige prvaka, te su se zeleno-plavi pokazali u najboljem svijetlu. Iako uzdrmani lošim ulaskom u sezonu, najbolju ovosezonsku utakmicu odigrali su upravo protiv svog najvećeg rivala te su na kraju slavili s 4:1.

Taj poraz bio je veliki udarac za Novo Vrijeme, koje se nadalo nastavku pobjedničkog niza.

Između dva prvenstvena kola odigrana je šesnaestina finala kupa, u kojoj je Novo Vrijeme dočekalo Novu Gradišku. Ambiciozni drugoligaš ovog ljeta složio je odličnu ekipu, a sve samo s jednim ciljem – osvajanjem naslova prvaka i ulaska u HMNL. Na tom planu ide mu odlično, te trenutno s Rijekom vodi neizvjesnu borbu za vrh.

Očekivalo se da će kup utakmica biti zanimljiva i neizvjesna, no favorit se ipak znao. Novo Vrijeme od prve minute bilo je na visini zadatka te je na kraju slavilo s uvjerljivih 7:1. Ta pobjeda vratila mu je potrebno samopouzdanje, pa se sada u miru može pripremati za utakmicu protiv Crnice.

Šibenčani ove sezone igraju znatno lošije od onoga na što smo navikli od njih. U četiri odigrana kola ostvarili su jednu pobjedu i tri poraza. Jedinu pobjedu ostvarili su u prošlom kolu, kada su u derbiju začelja s 5:3 nadigrali Uspinjaču.

Što se tiče utakmice između Novog Vremena i Crnice, Makarani ulaze kao favoriti.S obzirom da ni jednima ni drugima ne nedostaje motiva, nešto slično mogli bismo gledati i sutra. Naravno, nadamo se da će Novo Vrijeme doći do četvrte prvenstvene pobjede i tako nastaviti utrku sa Squareom i Futsal Dinamom.

Novo Vrijeme i Crnica na teren će istrčati u nedjelju, 05.11. u 17:30.