Subota, 27 srpnja, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Poraz Novog Vremena u Domu sportova

FUTSAL Poraz Novog Vremena u Domu sportova

Derbi 16. kola HMNL igrao se u zagrebačkom Domu sportova. Snage su odmjerili Futsal Dinamo i Novo Vrijeme, a nakon velike borbe pobjeda je pripala Zagrepčanima. U vrlo izjednačenom dvoboju presudni se na koncu pokazao prekrasni zgoditak Nevena Zonjića koji je s 10-ak metara iz voleja zabio za prednost “plavih, a pobjedu je zgoditkom u nebranjena vrata potvrdio Kristian Čekol. Do kraja regularnog dijela prvenstva preostala su još samo dva kola, a s obzirom da su bodovne razlike vrlo male, očekuje nas jedna od najnapetijih borbi za pozicije uoči play-offa.

Uvodne minute protekle su u vrlo dinamičnoj igri, što je dalo naslutiti da bi derbi u Domu sportova mogao biti prava sportska poslastica. Dinamo je s nekoliko vezanih napada pokušao slomiti gostujuću obranu i doći do vodstva, ali Bašković je bio na visini zadatka i nije dopustio promjenu rezultata. No,u 8.minuti Vučković je odlično primijetio slobodnog Prgometa, koji iz prve neobranjivo pogađa donji desni kut i donosi Dinamu 1:0. Odmah potom, Zagrepčani su silovito pritisnuli ne bi li došli do povećanja prednosti, ali udarce Čekola i Prgometa još jednom je zaustavio hrvatski reprezentativni vratar. U 9. minuti, gosti dolaze do ekspresnog izjednačenja.

Davi je loptom preko cijelog terena pronašao Jelavića, čiji prvi udarac Piplica brani, no u nastavku akcije lopta se odbila ponovno na noge Jelaviću kojem nije bilo teško pospremiti loptu u nebranjenu mrežu. Odmah potom, Novo Vrijeme je imalo priliku doći u samo dvije minute doći do potpunog preokreta no udarac Lasića iz kontre odlazi za malo pokraj gola. U 13. minuti gosti su imali najveću priliku za dolazak na 1:2. Lima je na sredini terena prebacio loptu preko istrčalog Piplice, a lopta dolazi na noge Jelaviću koji si je dao malo prejak for, zbog čega je njegov pokušaj odsjeo na vratnici, a Jelavić je u nastojanju da se ponovno dokopa lopte pomaknuo cijeli gol.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena domaćini ne koriste veliku priliku za povratak u prednost. Gudasić je odlično ispratio akciju te se našao sam pred Baškovićem, no njegov odličan udarac pogađa vratnicu. U nastavku akcije Lima je pokušao izbaciti loptu iz svog šesterca, a ona pritom pogađa Novaka, koji je nije uspio iskontrolirati te je ista završila preko gola. U 17. minuti, Dinamo radi šesti akumulirani prekršaj, pa Makarani dobivaju priliku iz deseterca. Izvođač je bio Jelavić čiji silovit udarac pogađa gredu. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultat te se na odmor otišlo s 1:1.

Na prvi udarac u nastavku utakmice čekalo se do 22. minute. Gosti su zaradili slobodni udarac iz jako teške pozicije, pa Jelavić nije uspio ozbiljnije ugroziti Piplicu. U istoj minuti Dinamo uzvraća preko Novaka, čiji udarac iz trka pogađa gredu. Dvije minute kasnije svoj udarac okušao je i Davi. Bilo je to vrlo snažno, no nažalost po goste za malo neprecizno. Nakon kraćeg zatišja, u 27. minuti vidjeli smo po jednu čistu priliku na svakoj strani. Gosti su nepotrebno komplicirali pred svojim kaznenim prostorom, što je odlično iskoristio Zonjić, koji je na rubu terena iščeprkao loptu i dodao za samog Gudasića čiji udarac čita Bašković. Odmah potom, Davi se sjurio u kontru, no njegov prizemni udarac zaustavlja Piplica. Serija učestalih napada okončana je udarcem Filipa Novaka, no bez promjene rezultata. Osam minuta prije kraja Lima se odlično izborio za poziciju, no umjesto da uposli nekoga od dvojice slobodnih suigrača, odlučio se na udarac koji nije bio osobito opasan.

U 37.minuti Dinamo zabija za 2:1. Čekol je iz kornera s desne strane pronašao slobodnog Zonjića, koji fantastičnim volejem neobranjivo pogađa desne rašlje. Suočeni s rezultatskim zaostatkom gosti su zaigrali bez vratara, a jedna neopreznost koštala ih je trećeg pogotka u mreži. Izgubili su Makarani loptu, a Čekol duboko sa svoje polovice zabija u nebranjen gol za potvrdu pobjede Futsal Dinama – 3:1. Do kraja utakmice gosti su s svim silama pokušali ponovno uvesti susret u neizvjesnost, no u tome ipak nisu uspjeli. Dinamo je izdržao sve napade do kraja te je na kraju došao do zaslužene pobjede.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Nikola Gudasić, Luka Perić, Kristijan Postružin, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Tihomir Novak, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, Ivan Pavlić

Novo Vrijeme: Filip Bašković, Sven Anton Horvath, Toni Jelavić, Kristijan Jurilj, Roko Gašpar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Vitor Hugo de Lima Da Silva, David Barbarić, Davi Dos Santos Melo Araujo, Jakov Mudronja, Jakša Herceg, Antonio Husičić

STRIJELCI: 1:0 Prgomet (8′), 1:1 Jelavić (9′), 2:1 Zonjić (37′), 3:1 Čekol (38′)