Petak, 20 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Poraz Novog Vremena na Ribnjaku

FUTSAL Poraz Novog Vremena na Ribnjaku

Sinoć su odigrane četiri utakmice 4. kola HMNL, a najviše pozornosti pobudila je ona između Olmissuma i Novog Vremena.Premda su dvoboji spomenutih klubova često bili neizvjesni do kraja, ovaj put nije bilo tako. Omiški zeleno-plavi odigrali su najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone te došli do uvjerljive pobjede (4:1).

Stvari su za goste loše krenule već od početka. U trećoj minuti Josip Jurlina dovodio Olmisusm do ranog vodstva. Par minuta kasnije, Sekulić još jednom prisiljava Baškovića da vadi loptu iz mreže. Sredinom prvog dijela Omišani su imali 2:0 i u tim su trenucima izgledali odlično. Dapače, dobar ulazak u utakmicu dao im je krila te vrlo brzo postižu i treći pogodak. Minutu prije odlaska na odmor, Marin Sesar smanjuje na 3:1 i vraća nadu gostima.

Nadali smo se da bi taj pogodak mogao do kraja probuditi Novo Vrijeme, ali to se ipak nije dogodilo. Zeleno-plavi u nastavku su zabili novi gol i tako potvrdili svoju prvu ovosezonsku pobjedu. Strijelac četvrtog kola za Olmissum bio je Sekulić, kojem je to bio drugi pogodak na utakmici.

Novo Vrijeme ovaj put nije bilo na visini zadataka. Nakon odličnog ulaska u sezonu (tri pobjede u prva tri kola), stigao je i prvi poraz Makarana i nažalost baš u derbiju s najvećim rivalom posljednjih godina.

Ovim porazom Novo Vrijeme više nije izjednačeno sa Squareom, koji se sada odvojio na vrhu. Dubrovčani su sinoć remizirali s Torcidom na Gripama, ali taj jedan bod bio je dovoljan da ne ispuste prvo mjesto. Omišani su pa pobje3dom došli na petu poziciju.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana. Nakon dva uzastopna gostovanja, Novo Vrijeme će ponovno zaigrati pred svojima navijačima, a u goste dolazi šibenska Crnica.
Dora Srzić/foto: Matko Begović/MNK Novo Vrijeme