Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Novo Vrijeme uvjerljivo na Gripama

Futsal: Novo Vrijeme uvjerljivo na Gripama

Malonogometaši Novog Vremena prekinuli su niz od četiri uzastopne utakmice bez pobjede. U utakmici 8. kola HMNL igrači Duje Bajrušovića do vrha su napunili mrežu splitske Torcide slavivši s čak 0:5. Makarani su nakon više od mjesec dana došli do prvenstvenog slavlja te im je pao ogroman teret s leđa.

Splitska Torcida jedno je od ugodnijih iznenađenja dosadašnjeg dijela sezone te je pokazala da se može ravnopravno nositi sa svima, dok je Novo Vrijeme posljednjih tjedana u velikom rezultatskom padu. S obzirom da ni jednima ni drugima nije nedostajalo motiva, očekivala je jedna tvrda i neizvjesna utakmica. Međutim, dogodilo se upravo suprotno. Novo Vrijeme odigralo je ponajbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone te je slavilo s uvjerljivih 0:5.

Novo Vrijeme je odlično otvorilo utakmicu te je već u 5. minuti vodilo s 0:2. Mrežu Splićana najprije je u 3. minuti načeo Jelavić, a samo minutu kasnije Rafinha povisuje na 0:2. U 30. minuti Lima zabija za 0:3, a četiri minute kasnije Rafniha svojima drugim golom na utakmici odvodi Novo Vrijeme na još uvjerljiviju prednost. Konačnih 0:5 u dvije minute prije kraja postavio je Marin Musinov.

Novo Vrijeme je pobjedom došlo do petog mjesta. Igrači Duje Bajrušovića trenutno imaju 13 osvojenih bodova, samo tri manje od drugoplasiranog Dinama. Splitska Torcida nalazi se jedno mjesto niže (6.) s 10 osvojenih bodova.

Sljedeće kolo ujedno je i posljednje u jesenskom dijelu prvenstva. Derbi 9. kola igra se u Makarskoj, gdje Novo Vrijeme dočekuje Square.