Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Novo Vrijeme sezonu otvorilo pobjedom

FUTSAL Novo Vrijeme sezonu otvorilo pobjedom

Sinoćnjim dvobojem Novog Vremena i Osijeka na Zrinjevcu nastavljeno je 1. kolo HMNL. U uzbudljivoj utakmici s ukupno šest golova pobjeda je u neizvjesnoj završnici pripala Makaranima. Junak utakmice bio je David Barbarić, koji je pogotkom i asistencijom u samo dvije minute riješio sve dileme oko pobjednika.

Osijek je već u prvoj minuti imao čisti zicer za vodstvo, ali Damjanovićev udarac Bašković uspjeva zaustaviti. Desetka Osječana sjurila se u kontru, ali njegov lob nije bio dovoljno kvalitetan da prevari gostujućeg vratara. Ubrzo potom vidjeli smo dvije odlične prilike Musinova, ali Jamičić se istaknuo s dvije odlične intervencije. Nakon toga uslijedilo je razdoblje igre u kojem su Osječani nanizali nekoliko opasnih situacija pred golom Baškovića, no rezultat se nije mijenjao. Najbliže pogotku bio je Mijić, koji je u 5. minuti ostao nečuvan u kaznenom prostoru, ali pucao je pored gola. Prethodno je Pandurević silovito potegnuo iz slobodnjaka, nakon čega je lopta došla ravno u noge Petrušiću, ali ovaj se nije snašao te je i dalje ostalo 0:0. Dvije minute kasnije Osijek dolazi do vodstva. Popović je petom lijepo proigrao Petrušića koji iz trka pogađa za 1:0.

Dvije minute kasnije Musinov ne koristi čistu šansu za izjednačenje. Sesar ga je odlično uposlio, ali udarac Musinova nije ugrozio vrata Osijeka. U 16. minuti gosti su imali još jednu odličnu priliku za povratak u egal, no ni ovaj put nisu dobro namjestili svoje nišanske sprave. Gosti su u tom periodu bili opasniji te su preselili igru pred gol Osijeka, koji je pak vrebao iz polukontri. Dominacija “ljubičastih” isplatila se dvije minute prije odlaska na odmor. Kazazić je dobro primijetio slobodnog Horvatha, koji zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Do kraja prvog dijela nije bio promjene rezultata te se na odmor otišlo s 1:1.

Drugi dio počeo je vrlo borbeno na obje strane, ali uvodne minute nisu ponudile ozbiljnije prilike ni na jednoj strani. Ipak, nešto bliži pogotku bili su gosti, koji su u dva navrata testirali Jamičića, ali ovaj se nije dao iznenaditi. Na polovici igre u nastavku gosti su imali najbolju priliku u drugom dijelu, ali Lima nije uspio dohvatiti brzu loptu Barbarića. Za time itekako može žaliti, jer su u trenutku kada je lopta upućena prema njemu Osijekova vrata bila prazna.

Ipak, veliki pritisak Novo Vremena ubrzo se isplatio. Gosti su visokim presingom osvojili jednu loptu na deset metara od gola, a Barbarić odlično upošljava Rafinhu, koji iz nezgodne situacije pogađa rašlje Jamičićevog gola. Praktički se krenulo s centra, Barbarić oduzima loptu i zabija za 1:3. Nakon dva primljena pogotka u minuti Voldin zove time-out i prelazi na igru s golmanom-igračem. To im se ubrzo isplatilo te Pandurević četiri minute prije kraja smanjuje na 2:3. Osijek je svim silama jurnuo po remi, ali do njega ipak nije mogao. U 40. minuti Sesar zabija za konačnih 2:4 i donosi gostima pobjedu na otvaranju sezone.
izvor: Dora Srzić/Crofutsal foto MNK Novo VRijeme