Utorak, 22 listopada, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Novo Vrijeme pobjedom otvorilo sezonu, ovoljetna pojačanja blistala

Futsal: Novo Vrijeme pobjedom otvorilo sezonu, ovoljetna pojačanja blistala

Počela je još jedna sezona HMNL. U utakmici 1. kola Novo Vrijeme je u Makarskoj sa 6:3 bilo bolje od splitske Torcide.

Oba kluba su u ljetnom prijelaznom roku doživjela velike promjene. Novo Vrijeme u svoje redove dovelo nekolicinu novih igrača, a listu dolazaka predvodio je Ivan Božović, povratnik na njegovu klupu. Igrački kadar se gotovo u potpunosti promijenio u odnosu na prošlu sezonu.

Na parketu makarske dvorane nećemo više gledati lokalne dečke Kazazića, Vukovića i Hercega, kao ni Musinova i Barbarića. No, zato se u staro jato vratio Vlado Andrijašević, koji će nakon tri godine ponovno odjenuti bijeli dres. U klub su stigla i dva francuska reprezentativca, Arthur i Menendez, koji su na nedavnom SP-u u Uzbekistanu u dresu Galskih pijetlova osvojili 4. mjesto. Novo lice u svlačionici je i Ukrajinac Korolyshin, kao i Slovenac Klemen Duščak.

Zanimljivo je bilo i u splitskoj Torcidi. Na Gripe su pristigla dva „kapitalca“, dugogodišnji reprezentativci Dario Marinović i Franco Jelovčić, a još jedno veliko ime u njihovoj svlačionici je i bivši as Olmissuma Nikola Pavić. Torcida je tako svima dala do znanja da ove sezone puca na najviše domete, no utakmica u Makarskoj pokazala je da je pred njom još jako puno posla.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo tvrdo i borbeno te u njemu pao tek jedan jedini pogodak. U 9. minuti Novo Vrijeme povelo je s 1:0, a svojim premijernim golom u njegovom dresu makarskoj publici predstavio se Arthur.

Nakon skromnog prvog, uslijedilo je izuzetno efikasno drugo poluvrijeme. Golijadu u nastavku u 25. minuti otvorio je Nicolas Menendez, te je tako i drugi francuski reprezentativac u dresu našeg kluba odmah došao do prvijenca. Četiri minute kasnije, na listu strijelaca upisao se još jedna novajlija. Pogodak za 3:0 postigao je Taras Korolyshin. Odličan ulazak domaćih u drugo poluvrijeme donio im je uvjerljivu prednost, a nakon trećeg primljenog gola do daha je došla i Torcida.

U 31. minuti na 3:1 smanjuje Toni Legčević. Niti minutu kasnije, na semaforu je već 4:1. Povratak na tri razlike omogućio je Vitor Lima. U 34. minuti mrežu Torcide trese i Davi. Tri minute kasnije, vidjeli smo čak dva gola u istoj minuti, po jedan na svakoj strani. Autori istih bili su Toni Jelavić i Franco Jelovčić. U posljednjoj minuti utakmice, Dario Marinović uspio je tek smanjiti na 6:3.

Bila je to jedna sjajna utakmica u kojoj smo vidjeli čak devet golova, a nama najvažnije od svega je činjenica da su tri boda ostala podno Biokova. Odličan start u novu sezonu našim malonogometašima dat će dobar podstreh za dalje, pogotovo imajući u vidu da ih u sljedećem kolu čeka jako nezgodno gostovanje. Naime, u drugom kolu Makarani idu na noge novopečenom prvoligašu Rijeci, koja je u petak remizirala kod Pule i time pokazala da će biti tvrd orah za favorite.