Subota, 21 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Novo Vrijeme i Square remizirali nakon velikog preokreta

FUTSAL Novo Vrijeme i Square remizirali nakon velikog preokreta

U posljednjem susretu jesenskog dijela sezone elitnog razreda hrvatskog futsala Novo Vrijeme i Square su u Makarskoj podijelili bodove odigravši 4:4. U uzbudljivom susretu Makarani su imali prednost 4:1, no gosti se nisu predavali te su u završnici susreta došli do izjednačenja.

Kako u pregledu utakmice donosi Crofutsal, u 17. minuti Square dolazi do prednosti. Đuraš je s lijeve strane ubacio oštru loptu pred gol domaćih gdje Lima nesmotreno šalje loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Nedugo zatim mogli su Makarani uzvratiti kada u kontri 2 na 1 Barbarić proigrava Limu koji s desne strane izlazi sam pred Primića, no dubrovački vratar još jednom brani. U 18. minuti Rafinha je sjajno prošao po lijevoj strani, izišao sam pred Primića, a vratar gostiju upisuje novu veliku obranu. U 20. minuti Makarani dolaze do izjednačenja. Jelavić je pored Duvančića došao do prostora za udarac, te s poprilične udaljenosti savladava do tada sjajnog Primića za 1:1. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom.

U nastavku Makarani već u drugoj minuti dolaze do prednosti. Rafinha je prošao kroz sredinu i odigrao na lijevu stranu za Jelavića koji izlazi pred Primića i rutinski zabija za 2:1. U 26. minuti još se jednom trese mreža dubrovačke momčadi. Primić je bespotrebno krenuo u napad, a lopta mu bježi u aut. Iz auta Musinov odigrava za Limu koji sa svoje polovice pogađa nebranjen gol gostiju za 3:1. Nedugo zatim sreća spašava goste kada udarac Sesara zaustavlja greda, no već u sljedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Sesar je lijepo prošao po desnoj strani i proigrao pred golom usamljenog Limu koji svojim drugim zgoditkom donosi Makaranima velikih 4:1.

Minutu kasnije gosti se vraćaju u igru. Musinov je načinio prekršaj na rubu kaznenog prostora s desne strane, a Guilherme kratko dodaje za Cvjetkovića koji pogađa bliži kut vratara Baškovića za 4:2. U 32. minuti gosti ponovno zabijaju. Kuraja je sjajno prošao pored Rafinhe po desnoj strani i izišao sam pred Baškovića, te efektno zabija pod gredu za 4:3. U 35. minuti Lima se našao u lijepoj prilici kada s lijeve strane izlazi sam pred Primića, no ometan s leđa ne uspijeva savladati dubrovačkog vratara. Dvije minute kasnije gosti prelaze na igru s Đurašem u ulozi golmana-igrača, te u 39. minuti dolaze do izjednačenja. Dugo je lopta kružila oko zone domaćina, sve dok Hrkač nije ostao potpuno sam na 9 metara i silovitim udarcem zabio za 4:4.

Vrlo brzo mogli su Makarani doći do nove prednosti no udarac Lime s 9-10 metara zaustavlja vratnica. Do kraja bilježimo još jednu priliku Makarana kada se Rafinha našao u sjajnoj prilici pred Primićem koji zaustavlja njegov udarac. Ostalo je 4:4, podjela bodova u susretu u kojem su Makarani imali 4:1 da bi Dubrovčani u završnici ipak došli do remija.