Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Hrvatska bez šansi protiv Brazila, Baškoviću jedno poluvrijeme

Futsal: Hrvatska bez šansi protiv Brazila, Baškoviću jedno poluvrijeme

Hrvatska malonogometna reprezentacija u dva odigrana kola SP-a u Uzbekistanu doživjela je isto toliko poraza. Nakon što je u subotu s 1:2 bolji bio Tajland, jučer je izabranike Marinke Mavrovića visoko porazio moćni Brazil (8:1).

Nakon uvodnog poraza od viceprvaka Azije, Hrvatska je priliku za prve bodove u Bukhari bila primorana tražiti protiv jednog od favorita natjecanja. Iako se znalo da je pred našim igračima težak zadatak, ovako visok poraz malo tko je moga predvidjeti.

Sam početak utakmice nije dao naslutiti ovakav konačan ishod. Dapače, Hrvatska je većinu prvog poluvremena izgledala vrlo kvalitetno i kompaktno, pogotovo u fazi obrane. Ipak, jednu malu neopreznost kaznio je Pito, koji je odličnim golom doveo Brazilce u vodstvo. No, njihova prednost nije bila dugog vijeka. Ubrzo potom, Dario Marinović zabija za 1:1 i vraća našu reprezentaciju u igru.

Nažalost, nedugo nakon toga stvari su za nas krenule nizbrdo. U pokušaju da zaustavi Brazilce u prodoru, desni bek „mini vatrenih“ napravio je šesti akumulirani prekršaj, a uz to je i zaradio crveni karton. Siguran izvođač deseterca bio je Dyego, koji je Brazilu donio novu prednost. Primljeni gol dodatno je uzdrmao Hrvatsku, te je do kraja prvog dijela primila još dva gola.

Nastavak utakmice krenuo je s nekoliko vezanih hrvatskih napada, ali odlične udarce Perića i Novaka zaustavio je raspoloženi Willian. Protiv reprezentacija kao što je Brazil, svaki promašaj skupo se kažnjava. Carioce su vrlo brzo zabile za 5:1 i otklonile sve dileme oko pobjednika (ako ih je uopće i bilo).

U drugo poluvrijeme na golu Hrvatske krenuo je naš Filip Bašković, koji je do kraja utakmice ubilježio nekoliko vrhunskih obrana. Konačan rezultat bio je 8:1 u korist Brazila, a da nije bilo „Fiće“, poraz bi vjerojatno bio još uvjerljiviji.
Hrvatska je novim porazom dodatno zakomplicirala svoju ionako tešku situaciju. Naime, jasno je da naši reprezentativci u osminu finala ne mogu proći s jednog od prva dva mjesta (Tajland je visoko porazio Kubu i potvrdio najmanje drugo mjesto).

Za prolazak među 16 najboljih, Hrvatskoj će se morat dosta toga poklopiti. Prvi i osnovni uvjet je pobjeda nad Kubom i to sa što je moguće većom razlikom. U tom slučaju Hrvatska bi imala solidne šanse da natjecanje po skupinama završio kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Hrvatska i Kuba sastaju se u petak, 20.09. u 14:30.