Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Dobra igra Hrvatske nedovoljna za pozitivan ishod, Bašković bez minuta

Futsal: Dobra igra Hrvatske nedovoljna za pozitivan ishod, Bašković bez minuta

Utakmicom Hrvatske i Tajlanda započelo je SP u futsalu, koje se održava u Uzbekistanu. Čast da otvore veliko natjecanje pripala je upravo našim malonogometašima, koji su unatoč dobroj igri na kraju poraženi od Tajlanda (1:2).

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu te je već u prve dvije minute kreirala tri odlične prilike, ali realizacija je ipak izostala. Kao što to u sportu obično biva, ako ne iskoristiš ponuđeno, stigne te kazna. Nažalost, tako je bilo i ovaj put. Tajland je povukao brzu polukontru, koja je na koncu uspješno realizirana te je druga najbolja reprezentacija Azije došla do 0:1 prednosti. Bio je to veliki šok za igrače Marinka Mavrovića, no unatoč tome brzo su se sabrali. Dapače, ostatak prvog poluvremena protekao je u izrazitoj dominaciji Hrvatske, koja je na sve načine pokušavala anulirati vodstvo Tajlanđana. Naši reprezentativci nizali su priliku za prilikom, gotovo da nema igrača koji nije pokušao opaliti po golu. Nažalost, konkretniji napadački i učinak nije se dogodio, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Tajlanda.

Nastavak utakmice ponudio je nešto drugačiju sliku stanja na terenu. Naime, u prvoj polovici drugog poluvremena Hrvatska nije uspijevala nametnuti svoju igru te su viceprvaci Azije uspješno neutralizirali svaki ozbiljniji naš pokušaj prema naprijed. No, to nije bilo ono najgore. U 30. minuti Tajland povisuje na 0:2 i dolazi blizu važne pobjede. Primljeni gol probudio je uspavanu Hrvatsku, koja minutu kasnije preko Antonia Sekulića smanjuje na 1:2. Novi pivot Anderlechta najprije se odlično riješio svog čuvara, a potom neobranjivo pogodio u donji lijevi kut. Do kraja utakmice „mini vatreni“ su bacili sve karte u napad. Dapače, tri minute prije kraja prelaze na igru bez vratara, umjesto kojeg je ušao Tihomir Novak. Nažalost, brojčana prednost nije donijela promjenu rezultata te je završilo 1:2 slavljem Tajlanda.

Spomenimo i da je cijelu utakmicu branio Zoran Primić, dok je naš Filip Bašković borbu za prve bodove na SP-u promatrao s klupe.
Hrvatska je tako svoj dugo iščekivani nastup na Svjetskom prvenstvu otvorila bolnim porazom. Utakmica s Tajlanđanima već uoči početka natjecanja okarakterizirana je kao izravna borba za drugo mjesto u skupini, a nažalost, stvari se za nas nisu odvila prema očekivanjima. Iako su naši reprezentativci bili puno bolji od svojih protivnika, dobra igra na kraju nije došla na naplatu. Drugo kolo na rasporedu je već za tri dana, a Hrvatsku očekuje najteži mogući zadatak. S druge strane terena stajat će reprezentacija Brazila, peterostruki svjetski prvak i jedan od favorita za zlato u Uzbekistanu. Bit će to težak ispit za naše malonogometaše, a žele li ga uspješno položiti, morat će odigrati izvan svojih mogućnosti.

Utakmica između Hrvatske i Brazila igra se u utorak, 17.09. u 17:00.

Sretno „mini vatrenima“ u nastavku natjecanja, a mi se nadamo da ćemo u idućem utakmicama na terenu vidjeti i našeg Filipa Baškovića.