Subota, 28 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTAtletika: Vjekoslav Pavlinović dobio poziv u reprezentaciju

Atletika: Vjekoslav Pavlinović dobio poziv u reprezentaciju

Makarski atletičar Vjekoslav Pavlinović dobio je poziv da se priključi hrvatskoj kadetskoj reprezentaciji.

Pavlinović je prije nekoliko dana postigao odlične rezultate na kup natjecanju u Karlovcu, gdje se čak dva puta penjao na pobjedničko postolje. U bacanju koplja osvojio je 3. mjesto, dobacivši pritom do svog osobnog rekorda. Naime, koplje je doletjelo na 48, 62 metara.

No, tu nije bio kraj Vjekinim uspjesima. Polivalentni atletičar nastupio je i u bacanju kugle, u kojem je na kraju završio na drugom mjestu. Njegov najbolji hitac bio je 13.16 metara.
Upravo taj rezultat omogućio je i premijerni poziv u kadetsku reprezentaciju, za koju će nastupiti na Peteromeču.

Natjecanje se održava ovaj vikend, a za naslov najboljeg bore se Hrvatska, Slovenija, Češka, Slovačka i Mađarska.
Uz Pavlinovića, s hrvatskom reprezentacijom bit će i Stjepko Vodanović, dugogodišnji trener u AK Sveti Marko.