Četvrtak, 19 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTATLETIKA Klara Andrijašević seniorska prvakinja Hrvatske na 800 i 1500 metara

ATLETIKA Klara Andrijašević seniorska prvakinja Hrvatske na 800 i 1500 metara

Makarska atletičarka Klara Andrijašević osvojila je dvije zlatne medalje na seniorskom Prvenstvu Hrvatske u dvorani, održanom za vikend u Zagrebu, javljaju iz Atletskog kluba Sveti Marko.

Prvog dana natjecanja, Klara je nastupila na svojoj glavnom disciplini na 1500 metara gdje je osvojila zlato i postala seniorska prvakinja Hrvatske te obranila prošlogodišnju titulu prvakinje Hrvatske.

Drugi dan prvenstva donio je novi uspjeh za Klaru koja je nastupila na 800 metara. Klara je također osvojila zlato i postala prvakinja Hrvatske i na 800 metara.

Klara je jedina atletičarka koja je na ovom prvenstvu osvojila dva zlatna odličja i ovo je ukupno 9. osvojeno seniorsko zlato u karijeri što je impresivno s obzriom da je Klara tek od ove kalendarske godine službeno seniorka.

-Drago mi je da zatvaram dvoranski dio sezone na najbolji mogući način – sa dva naslova seniorske Prvakinje Hrvatske na 800m i 1500m. Ovo je veliki uspjeh pogotovo zbog toga što sam jedina atletičarka iz Hrvatske koja je osvojila dva zlata na ovom prvenstvu.

– Ova dobra dvoranska sezona svakako mi je veliki vjetar u leđa za novi pripremni dio koji dolazi i veselim se sezoni na otvorenome gdje me čeka par većih natjecanja.Posebno sam ponosna na to što sam jedina atletičarka iz Dalmatinskog kluba koja je osvojila medalju na ovom prvenstvu i to u muškoj i ženskoj konkurenciji – kazala je Klara.