Nedjelja, 8 rujna, 2024
NaslovnicaSPORTATLETIKA Klara Andrijašević postigla jubilarnu 10. pobjedu na seniorskim prvenstvima Hrvatske

Prošli vikend je bio i više nego uspješan za našu najbolju makarsku atletičarku i sportašicu Klaru Andrijašević, koja je nastupila na Seniorskom prvenstvu Hrvatske održanom u Karlovcu, nastupivši u dvije discipline – 1500m te 800m.

U utrci na 1500 metara Klara je bila dominantna nad konkurencijom, otrčala je taktičku utrku i za pobjedu joj je bilo dovoljan rezultat 4.33,31, dok su drugo i treće mjesto osvojile članice Ak Dinamo, Ina Cigić i Marta Lugarić.

Drugi dan prvenstva Hrvatske Klara je osvojila drugo mjesto na 800m iza Nine Vuković, članice Ak Zagreb, dok je treće mjesto osvojila Tina Šmid (Ak Kvarner).

Klari je ovo jubilarna 10. pobjeda na seniorskim prvenstvima Hrvatske iako je tek od ove godine postala seniorka, te ukupno 25-a titula prvakinje Hrvatske.