Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTVeliki derbi bez pobjednika: Novo Vrijeme i Olmissum podijelili bodove u sjajnoj...

Veliki derbi bez pobjednika: Novo Vrijeme i Olmissum podijelili bodove u sjajnoj utakmici

Prvu prijetnju na susretu vidjeli smo u 2. minuti. Barbarić je na oduzeo jednu loptu te se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju, a njegov udarac sa 7-8 metara prošao je pored desne vratnice. U istoj minuti Omišani su izborili slobodan udarac nedaleko od šesterca. Loptu je uzeo Kustrura, a njegov razorni udarac glavom je obranio Bašković, koji je nakon toga kratko ostao ležati, no ubrzo se pridigao i nastavio s igrom. U 3. minuti Olmissum je izborio “indirekt”, a dobar pokušaj Perišića još jednom brani vratar domaćih. Minutu kasnije Sekulić je uputio udarac sa 7-8 metara, a iako je izgledalo da Bašković ima loptu pod kontrolom, ona se od njegovih ruku odbila u mrežu, te je Olmissum tako stigao do ranog vodstva.

U 6. minuti vidjeli smo odličnu priliku Novo Vremena. Jefferson se namjestio na udarac s ruba šesterca, a njegov snažan prizemni udarac nogom je obranio Čizmić. U 8. minuti Makarani su izborili slobodni udarac u opasnoj zoni. Bila je to kratka kombinacija Kazazića i Jelavića, no udarac potonjeg otišao je preko gola. Minutu kasnije Rafinha je oduzeo jednu loptu i s njom pretrčao cijeli teren, a potom zaljuljao svog čuvara i uposlio usamljenog Lasića, čiji lukav udarac odlazi za malo pokraj gola. U 10. minuti Olmissum postiže i drugi pogodak. Juretić je fenomenalnom dalekometnom loptom izbacio kompletnu obranu domaćih, te sjajno uposlio natrčalog Mouru, koji iz prve lijepo pogađa suprotni kut Baškovićevog gola – 0:2! Odmah potom Novo Vrijeme je složilo brzu kontru preko Jeffersona i Blage Gašpara, no udarac domaće “osmice” brani Čizmić.

U 14. minuti Sekulić je poluvisoko loptom lijepo uposlio Mouru, čiji pokušaj odlazi preko gola. U 17. minuti Suton je efektno petom uposlio Musinova, koji je bio u odličnoj poziciji, ali je pucao visoko preko gola. Bila je to sjajna prilika Makarana za dolazak na samo pogodak zaostatka, ali ona je olako prokockana. Dvije minute kasnije, Makarani rade 6. akumulirani prekršaj i Omišani dobivaju priliku iz deseterca. Izvođač je bio Kuraja, a njegov udarac odlično brani Bašković! Do kraja prvog dijela nije bilo izglednijih prilika te je rezultat ostao nepromijenjen.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 21. minuti, kada je Jelavić silovito potegnuo iz slobodnjaka, ali gostujući vratar odlično brani. Odmah potom, Novo Vrijeme smanjuje na 1:2. Strijelac pogotka udarcem iz neposredne blizine bio je Blago Gašpar. U 23. minuti Omišani dolaze do 1:3, a strijelac je bio njihov vratar Čizmić koji fantastično zabija s poprilične udaljenosti. Domaćini su prethodno tražili prekršaj na Baškoviću, koji je nakon jednog udarca ostao ležati, ali sudac se nije oglasio. Bila je to u najmanju ruku dvojbena situacija o kojoj će se još dosta pričati. Nedugo potom Suton je lijepo “zavaljao” gostujuću obranu , ali njegov pokušaj sjajno brani večeras raspoloženi Čizmić.

U 26. minuti Sekulić je silovito potegnuo sa 7-8 metara, a lopta je odsjela na gredi. Minutu kasnije Rafinha i Kazazić duplim pasom izigrali su kompletnu gostujuću igranu, a Rafinhin pokušaj brani Čizmić. U 27. minuti Kazazić je dobio priliku iz prekida, njegov udarac bio je dobar, ali otišao je malo preko gola. Odmah potom, isti igrač zabija za 2:3. Na isteku 29. minute Jefferson je sjajno dodao za Blagu Gašpara, čiji lob Omišani čiste u posljednji trenutak. U 33. minuti bilježimo dvije velike prilike, po jednu na obje strane. Najprije je Bašković s crte skinuo udarac u padu Sekulića, a potom Kazazić u kontri puca pored gola. U 36. minuti Musinov je iz kornera lijepo primijetio usamljenog Sutona, čiji lukav prizemni udarac odlazi tik pored lijeve vratnice. Nedugo potom isti igrač silovitim udarcem iz okreta pogađa gredu. Bilo je to razdoblje igre u kojem su domaćini imali više od igre i bili jako blizu izjednačenja.

Redale su se prilike pred vratima Omišana, najprije Jelavić, a potom i Musinov, no Čizmić je bio fenomenalan. Odmah potom, Jelavić Makaranima donosi izjednačenje! Bio je to odličan udarac domaće “šestice”, a golman Olmissuma bio je nemoćan! U 39. minuti Omišani rade 6. akumulirani prekršaj, a siguran izvođač deseterca bio je Jelavić, te Makarani dolaze do potpunog preokreta. Međutim, gosti prelaze na igru bez golmana, a domaća obrana nije izdržala te su gosti izborili šesterac, a siguran izvođač bio je Juretić za 4:4! Silno uzbudljiva utakmica tako je okončana podjelom bodova velikih rivala.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Lima Fereirra Rafinha, Toni Jelavić, Blago Gašpar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Ferreira Alves, Marin Musinov, Roko Gašpar, Sven Anthon Horvath, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

OLMISSUM: Nikola Čizmić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Toni Kirevski, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Marko Kuraja, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Matheus Baptista Moura, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Tonino Zorotović, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Sekulić (4′), 0:2 Moura (10′), 1:2 B. Gašpar (22′), 1:3 Čizmić (23′), 2:3 Kazazić (28′), 3:3 Jelavić (37′), 4:3 Jelavić (39′), 4:4 Juretić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 8 (6+2), Olmissum 10 (4+6)