Petak, 17 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTVAŽNI BODOVI Galeb u odličnoj utakmici nadigrao Sisciu

VAŽNI BODOVI Galeb u odličnoj utakmici nadigrao Sisciu

Vaterpolisti Galeba u Makarskoj su u sklopu 6. kola 1.B lige bili bolji od Siscie (18:15) .

Makarani su u susret ušli sa željom da se iskupe za poraz u Zagrebu, a takav pristup vrlo brzo im se isplatio. Nakon prvih 8 minuta na semaforu je pisalo 5:3 za Galeb. Druga dionica prvog dijela ponudila je još bolju igru naših mladića. Galeb je taj period igre odradio vrlo dominantno te je na poluvrijeme otišao sa velikih 5 pogodaka prednosti (10:5). U trećoj četvrtini gosti su se uspjeli konsolidirati te su u tom razdoblju postigli pet golova (a toliko su primjerice zabili sveukupno u prve dvije četvrtine). Međutim, identičan broj zgoditaka postigao je i Galeb, koji je tako rutinski održavao stečenu rezultatsku prednost. Na ulasku u posljednju četvrtinu na semaforu je stajalo 15:10. Zadnjih osam minuta donijelo je nešto bolju igru Siscie, dok su naši vaterpolisti malo posustali. No, blagi pad u Galebovoj igri ipak nije ugrozio njegovu konačnu pobjedu. Premda su Siščani posljednju dionicu susreta dobili 3:5, uspjeli su tek ublažiti poraz.

Galeb je tako uspio isprati gorak okus prošlotjednog poraza u metropoli. S nova tri boda na kontu došao je do ukupno sedam osvojenih bodova u ovoj sezoni, što ga je smjestilo na 9. mjesto 1.B lige. Međutim, bodovne razlike vrlo su male, pa ga tako od trećeg mjesta dijeli svega pet bodova. Također, Galeb ima svega dva boda manje u odnosu na Sisciu, Opatiju i Gusara (a Sisciu i Opatiju je pobijedio), pa bi u slučaju slavlja u sljedećem kolu nekoga od spomenutih vrlo lako mogao i prestići.

Sisciji je pak ovo bio treći uzastopni poraz (prethodno je poražena od Gusara i Bellevue-a), kojim je samo još malo produljila svoju agoniju. Prošli tjedan doživjela je debakl na gostovanju u Dubrovniku, pa je utakmicu u Makarskoj vidjela kao dobru priliku za povratak na pobjedničke staze. Međutim, nešto se pitalo i našeg Galeba. Momčad Tona Lalića bila je na visini zadatka te su bodovi na kraju zasluženo ostali podno Biokova.

Pred vaterpolistima je sada dvotjedna pauza, a prvenstvo se nastavlja u subotu 23.04. Galeb će u sljedećem kolu gostovati kod Jadrana u Kostreni.

Dora Srzić / foto: arhiva MD