Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN: Gornja Vala četiri kola prije kraja obranila naslov prvaka

UMN: Gornja Vala četiri kola prije kraja obranila naslov prvaka

Makarska malonogometna liga ulazi u završnu fazu, no ona neće biti rezultatski neizvjesna. Naime, četiri kola prije kraja još jedne sezone, Drveničani su i matematički potvrdili novi naslov prvaka.

Gornja Vala od početka izgleda moćno i dominantno te je već u ranoj fazi natjecanja najbližim konkurentima pobjegla na veliku prednost. Kako je sezona odmicala, njen bodovni saldo samo se podebljavao, a ovaj tjedan stigla je i nagrada za odlična izdanja.

U 20. kolu gradske malonogometne lige ekipa Gornje Vale je s 4:1 nadigrala Amicis. Do novog trijumfa vodio ju je njen najbolji igrač Toni Divić, koji je postigao hat-trick. Uz njega, na listu strijelaca upisao se i Marković. Jedini pogodak za Amicis zabio je Vuletić.

Druga utakmica sinoćnjeg programa bila je ona između DPH Tučepa i Downtowna. Bilo je to vrlo uzbudljivih i napetih 40 minuta, nakon kojih su do tri boda stigli Tučepljani. Pobjedničku ekipu do slavlja je predvodio sjajni M.A. Visković, koji je mrežu Breljana pogađao čak četiri puta. Svoj obol golijadi dao je i L. Visković (97), dok je preostali pogodak djelo Jakira, koji je loptu nespretno pospremio u vlastitu mrežu.

Prve četiri utakmice 20. kola odigrane su u ponedjeljak a najzanimljivija je bila ona između Malog Plamena i Recreativa. Početne minute protekle su u ispitivanju snaga, a na prvi pogodak čekalo se do 8. minute. Protivničku mrežu prvi je zatresao Recreativo, kojeg je u vodstvo doveo Bojan Matić. Na odgovor Malog Plamena nije trebalo dugo čekati. Dvije minute kasnije, Marin Filipović zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Pogodak odluke postignut je u 26. minuti, kada Mario Šimić pogađa za 2:1 i dovodi Plamena do preokreta i pobjede.

Preostale dvije utakmice bile su sadržajne, ali ne i neizvjesne. Ekipa PP Makarske s 2:5 nadigrala je Pizzeriu Dominu, dok su Brela s 1:6 nadvisila Fast food Monaca.
Prvo ime kod Policajaca bio je dvostruki strijelac Mario Kujundžić, a osim njega golove su zabijali i Tonči Čaljkušić, Nikola Radić i Branimir Bušić. Pizzeria Domina visok poraz uspjela je ublažiti preko Marka Brigića i Luija Lalića.

Arancionere su do trijumfa vodili Vedran Zelić (hat-trick) i Luka Bekavac (dva gola), a golgeterski doprinos novoj pobjedi dao je i Gabrijel Lasić. Jedini pogodak za ekipu sa Zelenke zabio je Joško Lasić.
Jedna od otakmica ovotjednog programa trebala je biti i ona između Torcide i Magica, no Čarobnjaci su na kraju upisali tri boda za „zelenim stolom“.