Nedjelja, 19 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTPLIVANJE Devet odličja Galebu na turniru u Korčuli, prva medalja u muškoj...

PLIVANJE Devet odličja Galebu na turniru u Korčuli, prva medalja u muškoj konkurenciji

Plivači Galeba osvojili su devet medalja na međunarodnom plivačkom natjecanju za kadete i mlađe kadete Aminess Koykira, održanom u Korčuli, u organizaciji plivačkog kluba KPK na bazenima Gojko Arneri. Na turniru je sudjelovalo više od 300 djece iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Svaki plivač je imao pravo plivati pet pojedinacnih disciplina, a Mia Mucić (2013 mla. kadet) osvojila je medalju u svih pet. Mia je osvojila tri zlata u disciplinama 100 leđno, 100 leptir i u disciplini 100 metara prsno. Osvojila je jedno srebro u disciplini 100 metara mješovito, a za četvrto zlato su joj nedostajale 2 stotinke. Osvojila je i broncu u disciplini 50 metara slobodno. Dvije brončane medalje osvojila je Petra Andrić (2013 ml. kadet) u disciplinama 100 i 50 metara leđnim stilom, dok je Niko Gaće (2010) osvojio dva srebra u istim disciplinama kao i Petra u kategoriji kadeta.

– To su ujedno i prve medalje jednog muškog predstavnika našeg kluba i jako smo ponosni na Nikin rezultat, a ujedno i na sve ostale rezultate sudionika iz našeg kluba. Opravdali smo ulogu prvog izazivača velikim klubovima poput Jadrana, Poška, Grdelina, Kpk, Šibenika, Juga, Zadra, Bosne, Veleža – prokomentirali su iz PK Galeb.

Za Galeb su jos nastupili: Adrian Roso, Marino i Luka Karačić, Sara Kuzmanić, Zita Žanetić, Doris Lucijetić, Petra Mila Panžić i Anastazija Andrić.

-Svi su poboljšali svoje rezultate i jako smo sretni zbog činjenice da radimo odličan posao. Žao nam je što zbog ekskurzije nije mogla nastupiti Diana Visković jer smo uvjereni da bi donijeli još dvije sigurne medalje na našu Makarsku rivijeru. S velikim iščekivanjima očekujemo nova natjecanja i nove treninge. Velike zahvale obitelji Lucijetić i Panžić na osiguranom prijevozu. Bez njih i ostalih roditelja bi sve ovo za nas bilo jako teško postići- kažu iz PK Galeb Makarska