Subota, 4 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNOGOMET Zmaj u vrlo teškoj situaciji nakon poraza na Parku Mladeži

NOGOMET Zmaj u vrlo teškoj situaciji nakon poraza na Parku Mladeži

Subota i nedjelja donijeli su novo kolo 3.NL-Jug. Nogometaše Zmaja čekala je najvažnija utakmica proljetnog dijela prvenstva. Naime, Makarani su išli na megdan direktnom protivniku u borbi za ostanak, RNK Splitu.

Domaćini su utakmicu dočekali u povoljnijem položaju od gostujuće ekipe. Naime, Split je na svom kontu imao 20, a Zmaj 17 osvojenih bodova. Samim time, jasno je da je ovo bio dvoboj koji će usmjeriti daljnji rasplet situacije na dnu ljestvice.

Što se tiče utakmice, veći dio iste vodila se velika borba za svaku loptu, no ni nakon više od sat vremena igre nijedna ekipa nije uspjela doći do pogotka. U završnu četvrtinu susreta tako se ušlo s početnih 0:0, te se činilo da bi utakmica na Parku mladeži mogla završiti remijem. No, to se nije dogodilo.

U 75. minuti Frane Paviškov trese mrežu Zmaja i domaćinima donosi rezultatsku prednost-..

Primljeni pogodak uzdrmao je Makarane, koji su nakon toga preuzeli malo više rizika u igri i krenuli po izjednačenje. Nažalost, do njega nisu uspjeli stići. Pet minuta prije kraja, Split preko Balića povisuje na 2:0 i rješava sve dileme oko pobjednika.
Ovakav konačan ishod najgori je mogući scenarij za Zmaj. Naime, makarski klub porazom je povećao svoj zaostatak za RNK Splitom koji sada iznosi čak šest bodova. No, Splićani su se pobjedom pomakli za jedno mjesto te sada predzadnju poziciju drži dubrovački GOŠK, koji ima četiri boda više od Zmaja.

Novonastale okolnosti Zmajevcima daju nadu da se mogu izboriti za ostanak u ligi, ali za to će trebati završnicu sezone odigrati na vrlo visokom nivou.

Sljedeće kolo na rasporedu je za vikend, a Zmaj će pred svojim navijačima ugostiti Vodice.