Subota, 4 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj u posljednjim sekundama prosuo tri boda

Nogomet: Zmaj u posljednjim sekundama prosuo tri boda

Krajem prošlog tjedan odigrano je 23. kolo 3.NL-Jug. Jedna od osam utakmica bila je i ona između Hrvatskog Viteza i Zmaja, a nakon 90 minuta igre završilo je bez pobjednika (2:2).

Dvoboj u Posedarju bio je od velike važnosti za obje ekipe. I jedni i drugi međusobni susret dočekali su u lošem raspoloženju, stoga je on za njih imao posebnu težinu. Hrvatski Vitez kolo ranije doživio je težak poraz na gostovanju kod Junaka (5:2), dok su Zmajevci pred svojima navijačima neočekivanim kiksom protiv Splićana zakomplicirali svoju situaciju.
Utakmica u Posedarju bila je vrlo uzbudljiva i neizvjesna, a na kraju je završilo podjelom bodova.

Zmaj je odlično otvorio utakmicu te je u 23. minuti preko Tonija Katića stigao do rezultatske prednosti. Taj pogodak dao je krila Zmajevcima, koji su u 61. minuti otišli na nešto opipljiviju prednost (0:2). Ovaj put na listu strijelaca upisao se Josip Gojak. Kako je vrijeme odmicalo, činilo se da igrači Gorana Šušnjare mirno „plove“ na velikoj pobjedi. Međutim, u posljednjih desetak minuta situacija na terenu potpuno se promijenila. Hrvatski Vitez zaigrao je znatno bolje, a to mu se ubrzo isplatilo.

U 80. minuti Josip Jurjević smanjio je 1:2 i tako vratio nadu „vitezovima“. Duboko u sudačkoj nadoknadi, dok se čekao zadnji sučev zvižduk, momčad iz Posedarja stigla je do izjednačenja. U 94. minuti Josip Jurjević novim golom postavlja končanih 2:2 i Hrvatskom vitezu osigurava vrijedan bod. Gosti su se tako unatoč odlično odigranoj utakmici na kraju morali zadovoljiti tek mršavim remijem.

Zmaj je bodom iz Posedarja došao do njih ukupno 25, te je i dalje na 13. mjestu. Hrvatski Vitez je pak ovim remijem pao za jednu poziciju i sada je peti s 36 osvojenih bodova (na četvrto mjesto sada se smjestio biogradski Primorac).
Sljedeće kolo igra se već za vikend, a Zmaja, očekuje novi težak izazov. U Makarskoj gostuje trećeplasirani Junak, koji želi postati prvi „pratitelj“ vodeće Zagore. Na tom putu pokušat će ga zaustaviti Zmaj, koji pred svojim navijačima traži povratak pobjedama.