Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj srušio Primorca, težak poraz Uranie

Nogomet: Zmaj srušio Primorca, težak poraz Uranie

Završeno je još jedno kolo 3.NL-Jug. Posljednja utakmica kola bila je ona između Zmaja i Primorca, u kojoj su igrači Gorana Šušnjare nakon 90 minuta slavili su s 3:0.
Utakmica se trebala igrati za vikend, no zbog zauzetosti terena (od četvrtka do nedjelje na njima je održan turnir Mali Zmaj) odgođena je za ponedjeljak.

Gosti iz Biograda u posljednje vrijeme igraju odlično te su se uoči dvoboja protiv Zmaja nalazili na visokom četvrtom mjestu. Zmajevci su pak puno bliže dnu nego vrhu ljestvice ali i dalje su dovoljno daleko od zone ispadanja.

S obzirom da su kolo ranije s 0:1 poraženi od Junaka, utakmicu protiv Primorca dočekali su iznimno motivirani.
Iako je odigrana po kišovitom vremenu, utakmica je bila vrlo zanimljiva. U 38. minuti Florent Hyseni dovodi Zmaja u vodstvo, koje je uspio sačuvati do odlaska na odmor.

Nastavak susreta donio je još bolju igru Zmaja, koji je u drugih 45 minuta postigao nova dva gola i riješio pitanje pobjednika. U ona slučaja strijelac je bio jučer silno raspoloženi Hyseni. Mladi Kosovar ovime se još malo učvrstio na mjestu najboljeg klupskog ovosezonskog strijelca, čime je samo potvrdio svoj neosporan talent.

Zmaj je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto s 28 bodova, dok je Primorac pao za dvije pozicije i sada je šesta momčad lige.
Sljedeću utakmice Zmaj će odigrati već u subotu, kada ga čeka gostovanje kod Neretve.

Na teren su izašli i nogometaši Uranie, koje je čekao znatno teži posao. Baškovođani su išli u goste Zadru, s kojeg su se vratili vidno razočarani (5:1).
Urania je prošlotjednim porazom od GOŠK-a iz Kaštel Gomilice još malo zakomplicirala svoju ionako tešku situaciju a poraz na Stanovima samo je produbio njenu agoniju.
Baškovođani su utakmici otvorili jako loše te su nakon malo više od pola sata igre gubili s čak 4:0. Da stvar bide gora, prva dva pogotka zapravo su bili autogolovi (Rajčević u 6. i Poljak u 23. minuti).

Zadrani su tako na polovici igre su prvom dijelu ni krivi ni dužni vodili s 2:0, što im je uvelike olakšalo nastavak utakmice. U 25, minuti Zadar je postigao i prvi „samostalni“ gol na susretu, a na 3:0 povisio je Goran Zakarić. Sedam minuta kasnije, Karlo Torbarina odvodi Zadrane na 4:0. Bile su to uistinu burne 32 minute tijekom kojih se moglo vidjeti svega i svačega, no preostalih 13 minuta prvog poluvremena proteklo je u mirnijem tonu te se na predah otišlo s 4:0.

Nastavak utakmice bio je znatno siromašniji. U drugom dijelu pala su dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Najprije je u 56. minuti Ivan Bubalo zabio za 5:0, a devet minuta kasnije Frane Urlić smanjio je na 5:1. Iako se mislilo da bi postignuti pogodak mogao malo probuditi Uraniu, to se ipak nije dogodilo. Zaostatak za Zadrom bio je prevelik, te je pogodak Urlića uspio tek ublažiti poraz Baškovođana.

Urania je ovim porazom ostala na 18 bodova, čak šest manje od pretposljednjeg Kamena. S obzirom da je do kraja sezone ostalo još samo pet kola, jasno je da je pred Baškovođanima jako teška misija (očekuje ih grčevita borba za ostanak).

Zadar je pak s nova tri boda ostao na drugom mjestu, no njegov zaostatak za Zagorom više ne iznosi 12, nego 10 bodova. Vodeća momčad lige na Borovištu je odigrala tek 1:1 s Vodicama, čemu se definitivno nisu nadali. Sljedeće kolo igra se za vikend, a Urania će pred svojim navijačima ugostiti Neretvanac.