Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Zmaj novim visokim porazom preuzeo poziciju fenjeraša

Nogomet: Zmaj novim visokim porazom preuzeo poziciju fenjeraša

Makarski Zmaj igra jednu od svojih najtežih i najneizvjesnijih sezona posljednjih godina. Naime, naš klub od početka sezone tabori pri dnu trećeligaške ljestvice nikako ne uspijevajući pobjeći iz opasne zone. Svakom novom izgubljenom utakmicom Zmajeva situacija postaje sve lošija, a ovaj vikend uslijedio je novi bolan poraz.
U 22. kolu 3.NL-Jug igrači Gorana Šušnjare gostovali su kod vodećeg Zadra, koji zajedno sa Zagorom vodi mrtvu utrku za naslov prvaka.

Zmaj je na sjever Dalmacije otputovao bez velikih očekivanja, što se i vidjelo na terenu. Makarani su od početka bili potpuno inferiorni spram favoriziranog domaćina, kojem je u prilog išla i rano stečena rezultatska prednost. Naime, prvi pogodak pao je već u 5. minuti, kada Šime Gregov posprema lotu iza leđa Tuhaia. Postignuti gol dao je krila Zadru, koji je u nastavku zaigrao još bolje. U 27. minuti Danylo Serbinov povisuje na 2:0 i omogućuje domaćinu odlazak u mirnije vode. Dolazak na dva gola prednosti do kraja je razmahao Zadrane, koji su do kraja utakmice do vrha napunili mrežu Zmaja.

Treći i četvrti pogodak došli su u najnezgodnijem mogućem trenutku za makarski klub (treći je pao u samoj završnici prvog poluvremena, a četvrti u ranoj fazi nastavka). Najprije je u 42. minuti Krešimir Luetić zabio za 3:0, a nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu Anđelo Kordić još jedanput prisiljava Tuhaia da vadi loptu iz mreže.
Posljednja dva gola kluba s a Stanova djelo su Bruna Galića, koji je svojim zgodicima postavio konačnih 6:0 (golovi postignuti u 59. i 63. minuti).

Zmaj je novim porazom pao na posljednje, 16. mjesto te je sada posve jasno da je pred njima jedna od najtežih i najdramatičnijih završnica sezone posljednjih godina. Dobra vijest je da mu pretposljednji RNK Split bježi tek jedan jedini bod, i da je ostanak u ligi itekako dohvatljiv. No, da bi to pretočili u djelo, Zmjaveci će morati znatno podići razinu svoje igre (i to čim prije).

Sljedeće kolo igra za tjedan dana, kada će Zmaj pred svojim navijačima ugostiti Omiš.
Piše: Dora Srzić, foto: HRNK Zmaj

HNK ZADAR – HRNK ZMAJ 6:0
Prvi sudac: Zdravko Kuran
Strijelci: 1:0 Gregov (5′), 2:0 Serbinov (24′), 3:0 Luetić (42′), 4:0 Kordić (49′), 5:0 Grgić (59′), 6:0 Grgić (63′)

HNK ZADAR: Luka Matasović, Anđelo Kordić, Dominik Muić, Tin Jukić-Peladić, Krešimir Luetić, Kristijan Jurić, Nikola Perić, Antonio Jakir, Šime Gregov, Richard Develjekaj, Danylo Serbinov
Klupa: Anđelo Subašić, Josip Ivejić, Bruno Grgić, Ante Vukadinović, Mihovil Šutalo, Roko Nakić, Mario Pedišić

HRNK ZMAJ: Ilarion Tuhai, Ante Prgomet, Marin Vujčić, Maksim Navrotskyi, Ivan Šalinović, Vinko Šumelj, Damir Rašić, Marko Brstilo, Danijel Rašić, Joel Soromtochukwu Igwenwanne
Klupa: Marko Jurjević, David Crnjac, Matej Lozina, Antonio Rudelj, Frane Urlić, Ivan Antunović