Petak, 3 svibnja, 2024
NaslovnicaRIVIJERATučepiNogomet: Velika pobjeda Jadrana u Otoku

Nogomet: Velika pobjeda Jadrana u Otoku

Nogometaši Jadrana prošli vikend došli su do velike gostujuće pobjede.Igrači Jurice Karabatića išli su na noge drugoplasiranom OSK-u, no to ih nije obeshrabrilo. Dapače, Tučepljani su odigrali odličnu utakmicu i na kraju došli do pobjede (1:2).

OSK je sve do prije dva tjedna vodio veliku borbu za prvo mjesto, ali pred kraj je malo posustao, što je bilo dovoljno da Omiš poveća bodovnu prednost. Unatoč tome, Otočani su i dalje ozbiljan izazov za svoje protivnike, pogotovo kada se igra u okolici Sinja, odakle nikome nije lako odnijeti bodove.

Jadran je u prošlom kolu doživio težak poraz od Mladosti iz Prološca, što ga je ozbiljno uzdrmalo. Iako je riječ o odličnoj momčadi koja ove sezone igra fenomenalno, onako težak poraz (1:6) nitko nije mogao ni zamisliti. Jadranu nije pomogla ni činjenica da se igra na Slatini. Dapače, Mladost je odigrala nevjerojatnu utakmicu te se u Proložac vratila s nova tri boda.

Što se tiče prošlotjedne utakmice u Otoku, Tučepljani su odigrali odlično te su na kraju došli do zaslužene pobjede. Jadran je bolje otvorio utakmicu te je već u 17. minuti poveo s 0:1. Strijelac vodećeg pogotka za goste bio je Leonardo Pandža.Sredinom drugog poluvremena, Tučepljani dolaze i do drugog pogotka, a ovaj put pogodak je zabio Marin Koštić.

U 77. minuti, OSK je preko Duje Banića uspio doći do smanjenja rezultata, ali više od toga ipak nije mogao.Jadran je pokazao da se može nositi i s puno jačima od sebe, a s nova tri boda smjestio se na osmom mjestu.Za Tučepljane je ovo bila jedna turbulentna sezona čiji su veći dio proveli u donjem dijelu ljestvice, no na kraju su s par dobrih rezultata pobjegli prema zlatnoj sredini.