Petak, 3 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNOGOMET Urania u posljednjim minutama ispustila pobjedu

NOGOMET Urania u posljednjim minutama ispustila pobjedu

Vikend za nama donio je novo kolo županijskih prvoligaša. Utakmice su odigrane tijekom subote i nedjelje, a najefikasniju odigrali su Urania i Jadran KS (3:3).

Baškovođani su 21. kolo dočekali s nizom od tri uzastopne pobjede te su protiv Kaštelana lovili četvrto vezano slavlje. No, znali su da je pred njima izuzetno opasan protivnik koji ove sezone puca vrlo visoko. Nogometaši iz Kaštel Sućurca trenutno drže drugo mjesto, ali s velikim zaostatkom u odnosu na njihovog prvog susjeda (Val). Iako je već sada jasno da ga neće uspjeti dostići (12 bodova minusa, pet kola do kraja), Jadranaši su i dalje željni igre i dokazivanja.

Sve navedeno bila je garancija da nas u Baškoj Vodi čeka dobra utakmica, a ista je nadmašila sva očekivanja.

Dvije vrlo dobre ekipe odigrale su odličnih 90 minuta, nakon kojih je svakom pripao po bod (3:3).

Golijadu je u 3. minuti otvorio Mario Mornar, koji je nespretnom reakcijom ubacio loptu u vlastitu mrežu. Urania je tako ni kriva ni dužna već u ranoj fazi utakmice došla do rezultatske prednosti, no ista je trajalo jako kratko. Naime, manje od minute kasnije, na semaforu je već 1:1. Pogodak za povratak Jadrana u igru postigao je Željko Franić, koji je svom klubu omogućio ekspresno izjednačenje. U 32. minuti Ivan Ratković prisiljava Stipu Jurića da po drugi vadi loptu iz mreže i dovodi Kaštelane do potpunog preokreta. Osam minuta kasnije, Nediljko Kovačević zabija za 2:2 i vraća stvari na početak. U preostale četiri minute ništa se značajnije nije dogodilo te se na predah otišlo s rezultatom 2:2.

Nastavak utakmice donio je nova uzbuđenja. Prvi pogodak u nastavku čekao se do 56. minute, kada Ivan Miličević zabija za 3:2 vodstvo Uranie. Baškovođani su tako, baš kao i Jadran uspjeli doći do potpunog preokreta. U preostalih nešto više od pola sata Jadran je svim silama nastojao izbjeći poraz, dok je Urania davala sve od sebe da dođe do još jedne pobjede. U svom naumu uspješniji su bili gosti, koji su u 84. minuti drugim golom Željka Franića došli do konačnih 3:3.

Ovakvim raspletom situacije puno više razloga za žaljenje ima Urania. Nakon što su se vratili iz rezultatskog ponora, domaćine je malo dijelilo od nove pobjede, no u samoj završnici ipak su pokleknuli. Zaista prava šteta, pogotovo jer je Urania pokazala da se itekako može ravnopravno nositi sa svima u ligi.

Jedan osvojeni bod Baškovođane je doveo na osmo mjesto, dok je Jadran unatoč remiju ostao drugi.

Sljedeće kolo igra se za manje od tjedan dana, a Baškovođani idu u goste Valu.
D.Srzić/ foto NK Urania

URANIA – JADRAN (KS) 3:3
STADION: Ante Jurišić – Ako
GLAVNI SUDAC: Josip Čelić
DELEGAT: Ante Aračić
STRIJELCI: 1:0 Mornar (3′), 1:1 Franić (4′), 1:2 Ratković (32′), 2:2 Kovačević (41′), 3:2 Miličević (56′), 3:3 Franić (84′)
URANIA: Stipe Jurić, Josip Rajčić, Nedo Ribarević, Santino Jurišić, Marko Kapović, Ivan Miličević, Nediljko Kovačević, Josip Tomas, Darko Tomaš, Mario Pejković, Filip Ribičić
KLUPA: Petar Dugeč, Žarko Jerčić, Franko Urlić, Ivan Gudelj, Jure Radić, Luka Pralija
JADRAN (KS): Josip Radić, Ante Čurčić, Mario Šerić, Luka Šestan, Deni Ćavar, Hrvoje Relota, Josip Prolić, Ivan Ratković, Jure Šiškov, Željko Franić,
KLUPA: Ivan Bartulović, Luka Roso, Jure Prkačin, Robert Marić-Artić, Joseph Stephen Chemazue, Domagoj Vuković, Mario Elez