Nedjelja, 19 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Nakon novog poraza Zmaj na korak od ispadanja

Nogomet: Nakon novog poraza Zmaj na korak od ispadanja

Za vikend je odigrano svih osam utakmica 27. kola 3.NL-Jug. Nogometaše Zmaja čekalo je neugodno gostovanje na Klisu, a nakon 90 minuta Makarani su se bili primorani pomiriti s još jednim porazom (4:1).Igrači Gorana Šušnjare svakim novim porazom sve su bliže ispadanju u niži rang.

Do kraja sezone preostala su tri kola, a Zmajev zaostatak za 15. mjestom iz tjedna u tjedan se sve više povećava. Makarani su Iza grada doputovali svjesni da ih u igri može održati jedino pobjeda, što protiv odličnog Uskoka nije nimalo lako ostvariti.

Utakmica je bila neizvjesna tek nešto više od pola sata, nakon čega je Uskok dvama pogocima u kratkom periodu usmjerio utakmicu na svoju stranu i približio se novim bodovima.

Mrežu Zmajevaca u 34. minuti otključao je Luka Kapetanović, a pet minuta kasnije Zvonimir Teklić povisuje na 2:0. Unatoč solidnih (prije svega u fazi obrane) pola sata, u završnici prvog poluvremena došlo je pada koncentracije u gostujućim redovima, za što su vrlo brzo kažnjeni. Zmaj je tako na pauzu otišao s dva gola zaostatka te je već tada bilo je jasno da je pred njim gotovo nemoguća misija.

Nastavak utakmice protekao je u identičnom tonu kao i zadnjih desetak minuta prvog poluvremena. Uskok je učestalim napadima gostujuću obranu stavljao na velike muke, te je ista još dva puta kapitulirala. U 64. minuti Luka Kapetanović postiže svoj drugi pogodak na susretu i dovodi Uskok na prag pobjede. Pet minuta prije kraja, Fabjan Blažević smanjuje na 3:1, no bilo je prekasno. U posljednjoj minuti regularnog dijela igre Mateo Balić postavio je konačnih 4:1.

Zmaj je novim porazom ostao na posljednjoj poziciji, a njegov zaostatak u odnosu na Split (koji je na Parku mladeži remizirao s Hrvatskim Vitezom) samo je još više narastao (šest bodova razlike).Sljedeće kolo igra se u subotu, kada će Zmaj pred svojim navijačima ugostiti Kamen.

Piše: Dora Srzić / foto MD

NK USKOK – HRNK ZMAJ 4:1
STADION: Iza grada
GLAVNI SUDAC: Teo Pavić
STRIJELCI: 1:0 Kapetanović (34′), 2:0 Teklić (39′), 3:0 Kapetanović (64′), 3:1 Blažević (85′), 4:1 Balić (90′)
NK USKOK: Ivan Jelić, Toni Taraš, Karlo Vodanović, Luka Pažanin, Luka Kapetanović, Zvonimir Teklić, Duje Drnasin, Josip Marinović, Duje Ninčević, Toni Vidović, Nediljko Stjepanović
KLUPA: Roko Šego, Mateo Balić, Ante Mijić, Marko Vučemilović-Grgić, Niko Erlić, Slaven Domljan, Jerko Bralić-Labinčić
HRNK ZMAJ: Ivan Vlade Budimir, Ante Prgomet, Matej Lozina, Stipe Serdarević, Josip Gojak, Marin Vujčić, Maksim Navrotskyi, Ivan Šalinović, Damir Rašić, Marko Brstilo, Danijel Rašić
KLUPA: Ilarion Tuhai, David Crnjac, Antonio Rudelj, Niko Puljić, Fabjan Blažević, Joel Soromtochukwu Igwenwanne.